dpkg 1.21.20 - en to cs translation catalogue (1180 entries)

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
cs: 
     nevyřízené spouštěče, které se nemusí podařit zpracovat:

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
cs: 
    Konfigurační soubor „%s“ na tomto systému neexistuje.
    Podle vašeho požadavku se instaluje nový.

en: 
    Currently enabled options:
     %s
cs: 
    Aktuálně povolené volby:
     %s

en: 
    Debugging options can be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
cs: 
    Ladicí volby se dají kombinovat pomocí bitového nebo.
    Poznamenejme, že hodnoty a jejich význam se může měnit.

en: 
    Use 'dpkg' to install and remove packages from your system, or
    'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management. Packages
    unpacked using 'dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
cs: 
    K instalaci a odstranění balíků použijte buď „dpkg“, nebo pro
    přívětivější správu balíků „apt“ či „aptitude“. Balíky rozbalené
    pomocí „dpkg-deb --extract“ nebudou správně nainstalované!

en: 
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
cs: 
    VAROVÁNÍ - použití voleb označených [!] může vážně poškodit instalaci.
    Implicitně zapnuté donucovací volby jsou označeny [*].

en:      Not modified since installation.
cs:      Nezměněn od doby instalace.

en:      Version in package is the same as at last installation.
cs:      Verze v balíku je stejná jako poslední nainstalovaná.

en:      not a plain file          %.255s
cs:      není prostý soubor        %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
cs:    Co s tím chcete udělat ? Možné volby jsou:
        Y nebo I : nainstalovat verzi z balíku
        N nebo O : ponechat současnou verzi
            D    : zobrazit rozdíl mezi verzemi
            Z    : spustit shell a prozkoumat situaci

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
cs:   %.250s (verze %.250s) je přítomný a %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
cs:   %.250s (verze %.250s) bude nainstalován.

en:   %.250s is %s.
cs:   %.250s je %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
cs:   %.250s je nainstalován, ale je verze %.250s.

en:   %.250s is not installed.
cs:  %250s není nainstalován.

en:   %.250s is to be deconfigured.
cs:   %.250s bude dekonfigurován.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
cs:   %.250s bude nainstalován, ale je verze %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
cs:   %.250s bude odstraněn.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
cs:   %.250s je rozbalen, ale ještě nebyl zkonfigurován.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
cs:   %.250s je rozbalen, ale je verze %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
cs:   %.250s poslední zkonfigurovaná verze je %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
cs:   %.250s poskytuje %.250s a je přítomný a %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
cs:   %.250s poskytuje %.250s a bude nainstalován.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
cs:   %.250s poskytuje %.250s, ale je %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
cs:   %.250s poskytuje %.250s, ale bude dekonfigurován.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
cs:   %.250s poskytuje %.250s, ale bude odstraněn.

en:   %s (%s) provides %s.
cs:   %s (%s) poskytuje %s.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
cs:   -?, --help                       zobrazí tuto nápovědu
          --version                    zobrazí verzi

en:   Package %s awaits trigger processing.
cs:   Balík %s očekává zpracování spouštěčů.

en:   Package %s is not configured yet.
cs:   Balík %s zatím není zkonfigurován.

en:   Package %s is not installed.
cs:   Balík %s není nainstalován.

en:   Package %s is to be removed.
cs:   Balík %s bude odstraněn.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
cs:   Balík %s poskytující %s očekává zpracování spouštěčů.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
cs:   Balík %s poskytující %s zatím není zkonfigurován.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
cs:   Balík %s poskytující %s není nainstalován.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
cs:   Balík %s poskytující %s bude odstraněn.

en:   Version of %s on system is %s.
cs:   Verze %s v systému je %s.

en:   Version of %s on system, provided by %s, is %s.
cs:   Verze %s v systému, poskytovaná %s, je %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
cs:   Verze %s pro konfiguraci je %s.

en:   link %s is %s
cs:   odkaz %s je %s

en:   link best version is %s
cs:   odkazovaná nejlepší verze je %s

en:   link best version not available
cs:   odkazovaná nejlepší verze není k dispozici

en:   link currently absent
cs:   odkaz momentálně chybí

en:   link currently points to %s
cs:   odkaz momentálně ukazuje na %s

en:   slave %s is %s
cs:   závislost %s je %s

en:   slave %s: %s
cs:   závislost %s: %s

en:  %7jd bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
cs:  %7jd bajtů, %5d řádků   %c  %-20.127s %.127s

en:  %d in %s:
cs:  %d v %s:

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
cs[0]:  %d balík z následující sekce:
cs[1]:  %d balíky z následujících sekcí:
cs[2]:  %d balíků z následujících sekcí:

en:  %s (%jd bytes)
cs:  %s (%jd bajtů)

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
cs:  %s (%s) porušuje %s a je %s.

en:  %s (not a plain file)
cs:  %s (není obyčejným souborem)

en:  ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
cs:  ==> Od doby instalace byl smazán (vámi nebo skriptem).

en:  ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
cs:  ==> Soubor v systému byl vytvořen vámi nebo skriptem.
     ==> Tento soubor se také nachází v balíku.

en:  ==> Keeping old config file as default.
cs:  ==> Ponechávám starý konfigurační soubor jako výchozí.

en:  ==> Modified (by you or by a script) since installation.
cs:  ==> Od doby instalace byl změněn (vámi nebo skriptem).

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
cs:  ==> Distributor poskytl upravenou verzi.

en:  ==> Using current old file as you requested.
cs:  ==> Používám starý soubor podle přání.

en:  ==> Using new config file as default.
cs:  ==> Používám nový konfigurační soubor jako výchozí.

en:  ==> Using new file as you requested.
cs:  ==> Používám nový soubor podle přání.

en:  Package %s: part(s)
cs:  Části balíku %s:

en:  The default action is to install the new version.
cs:  Výchozí akcí je instalace nové verze.

en:  The default action is to keep your current version.
cs:  Výchozí akcí je ponechání současné verze.

en:  and
cs:  a

en:  depends on
cs:  závisí na

en:  new Debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd bytes.
cs:  nový debianí balík, verze %d.%d.
     velikost %jd bajtů: řídící archiv=%jd bajtů.

en:  old Debian package, version %d.%d.
     size %jd bytes: control archive=%jd, main archive=%jd.
cs:  starý debianí balík, verze %d.%d.
     velikost %jd bajtů: řídící archiv=%jd, hlavní archiv=%jd.

en: %d expected program not found in PATH or not executable
    %s | %d expected programs not found in PATH or not executable
    %s
cs[0]: %d očekávaný program nebyl v PATH nalezen nebo není spustitelný
    %s
cs[1]: %d očekávané programy nebyly v PATH nalezeny nebo nejsou spustitelné
    %s
cs[2]: %d očekávaných programů nebylo v PATH nalezeno nebo nejsou spustitelné
    %s

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
cs[0]: nyní je nainstalován %d soubor nebo adresář.)
cs[1]: nyní jsou nainstalovány %d soubory a adresáře.)
cs[2]: nyní je nainstalováno %d souborů a adresářů.)

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
cs[0]: %d vyžadovaná řídící část chybí
cs[1]: %d vyžadované řídící části chybí
cs[2]: %d vyžadovaných řídících částí chybí

en: %s (subprocess): %s
cs: %s (podproces): %s

en: %s - priority %d
cs: %s - priorita %d

en: %s assert options - assert whether features are supported:
cs: %s předpoklady - předpokládá, zda jsou vlastnosti podporovány:

en: %s breaks %s
cs: %s porušuje %s

en: %s conflicts with %s
cs: %s je v konfliktu s %s

en: %s corrupt: %s
cs: %s porušeno: %s

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     Number  Ref. in source   Description
cs: ladicí volba %s, --debug=<oktal> nebo -D<oktal>:
    
     Číslo   Ref. ve zdroji   Popis

en: %s depends on %s
cs: %s závisí na %s

en: %s enhances %s
cs: %s rozšiřuje %s

en: %s is not a regular file
cs: %s není obyčejný soubor

en: %s is not properly installed; ignoring any dependencies on it
cs: balík %s není správně nainstalován; ignoruji všechny závislosti na něm

en: %s pre-depends on %s
cs: %s před-závisí na %s

en: %s recommends %s
cs: %s doporučuje %s

en: %s subprocess failed with wait status code %d
cs: podproces %s selhal s čekacím stavovým kódem %d

en: %s subprocess returned error exit status %d
cs: podproces %s vrátil chybový návratový stav %d

en: %s subprocess was interrupted
cs: podproces %s byl přerušen

en: %s subprocess was killed by signal (%s)%s
cs: podproces %s byl zabit signálem (%s)%s

en: %s suggests %s
cs: %s navrhuje %s

en: %s was locked by another process
    %s
cs: %s byl uzamčen jiným procesem
    %s

en: %s was locked by another process with pid %d
    %s
cs: %s byl uzamčen jiným procesem s pid %d
    %s

en: %s%s/%s has been changed (manually or by a script); switching to manual updates only
cs: %s%s/%s byl změněn (ručně nebo skriptem); přepínám pouze na ruční aktualizace

en: %s%s/%s is dangling; it will be updated with best choice
cs: %s%s/%s není zakončený, bude nastaven na nejlepší možnost

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
cs: %s:
        Verze formátu části:            %d.%d
        Část balíku:                    %s
          ... verze:                    %s
          ... architektura:             %s
          ... MD5 součet:               %s
          ... délka:                    %jd bajtů
          ... děleno každých:           %jd bajtů
        Číslo části:                    %d/%d
        Délka části:                    %jd bajtů
        Offset části:                   %jd bajtů
        Velikost části (použitá část):  %jd bajtů

en: %s: cannot create zstd compression context
cs: %s: nelze vytvořit kompresní kontext zstd

en: %s: cannot create zstd decompression context
cs: %s: nelze vytvořit dekompresní kontext zstd

en: %s: cannot rename obsolete conffile '%s' to '%s': %s
cs: %s: nelze přejmenovat zastaralý konfigurační soubor „%s“ na „%s“: %s

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
cs: %s: konfigurační soubor „%.250s“ není souborem ani symbolickým odkazem (= „%s“)

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
cs: %s: konfigurační soubor „%.250s“ odkazuje na neplatné jméno
     („%s“ je symbolický odkaz na „%s“)

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
cs: %s: konfigurační soubor „%s“ je cyklickým odkazem
     (= „%s“)

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
cs: %s: problém se závislostmi, ale přesto se konfiguruje dle požadavku:
    %s

en: %s: dependency problems, but processing triggers anyway as you requested:
    %s
cs: %s: problém se závislostmi, nicméně zpracovávám spouštěče dle požadavku:
    %s

en: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
cs: %s: problém se závislostmi, nicméně bude odstraněn dle požadavku:
    %s

en: %s: error binding input to bzip2 stream
cs: %s: chyba navázání vstupu na proud bzipu2

en: %s: error binding input to gzip stream
cs: %s: chyba navázání vstupu na proud gzipu

en: %s: error binding output to bzip2 stream
cs: %s: chyba navázání výstupu na proud bzipu2

en: %s: error binding output to gzip stream
cs: %s: chyba navázání výstupu na proud gzipu

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
cs: %s: nepodařilo se vytvořit odkaz „%.250s“ na „%.250s“: %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
cs: %s: nepodařilo se odstranit „%.250s“ (před přepsáním): %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
cs: %s: nepodařilo se odstranit „%.250s“: %s

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
cs: %s: nepodařilo se odstranit záložní kopii „%.250s“: %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
cs: %s: nepodařilo se odstranit starou distribuční verzi „%.250s“: %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
cs: %s: nepodařilo se přejmenovat „%.250s“ na „%.250s“: %s

en: %s: internal bzip2 read error
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2 při čtení

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2 při čtení: „%s“

en: %s: internal bzip2 write error
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2 při zápisu

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2 při zápisu: „%s“

en: %s: internal gzip read error
cs: %s: vnitřní chyba gzipu při čtení

en: %s: internal gzip read error: %s
cs: %s: vnitřní chyba gzipu při čtení: %s

en: %s: internal gzip read error: '%s'
cs: %s: vnitřní chyba gzipu při čtení: „%s“

en: %s: internal gzip write error
cs: %s: vnitřní chyba gzipu při zápisu

en: %s: internal gzip write error: %s
cs: %s: vnitřní chyba gzipu při zápisu: %s

en: %s: internal gzip write error: '%s'
cs: %s: vnitřní chyba gzipu při zápisu: „%s“

en: %s: lzma close error
cs: %s: chyba lzma při zavírání

en: %s: lzma error: %s
cs: %s: chyba lzma: %s

en: %s: lzma read error
cs: %s: chyba lzma při čtení

en: %s: lzma write error
cs: %s: chyba lzma při zápisu

en: %s: pass-through copy error: %s
cs: %s: chyba kopírování: %s

en: %s: unable to open %s to compute its digest: %s
cs: %s: nelze otevřít %s pro spočítání kontrolního součtu: %s

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
cs: %s: nelze provést readlink na konfiguračním souboru „%s“
     (= „%s“): %s

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
cs: %s: nelze zjistit stav konfiguračního souboru „%s“
     (= „%s“): %s

en: %s: zstd close error
cs: %s: chyba zstd při zavírání

en: %s: zstd error: %s
cs: %s: chyba zstd: %s

en: %s: zstd read error
cs: %s: chyba zstd při čtení

en: %s: zstd write error
cs: %s: chyba zstd při zápisu

en: '%.255s' contains no control component '%.255s'
cs: „%.255s“ neobsahuje řídící část „%.255s“

en: '%.255s' is not a Debian format archive
cs: „%.255s“ nemá formát debianího balíku

en: '%s' clashes with '%s'
cs: „%s“ koliduje s „%s“

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
cs: „%s“ obsahuje uživatelem definovanou hodnotu Priority „%s“

en: '%s' does not take a value
cs: „%s“ musí být zadán bez argumentu

en: '%s' field present for package with inappropriate '%s' field
cs: položka „%s“ je přítomna u balíku s neodpovídající položkou „%s“

en: '%s' field value '%.250s'
cs: položka „%s“ hodnota „%.250s“

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
cs: pole „%s“ obsahuje neplatné jméno balíku „%.255s“: %s

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
cs: položka „%s“, chybí jméno architektury, nebo je na jejím místě smetí

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
cs: v poli „%s“ chybí jméno balíku, nebo místo něj obsahuje nesmysl

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“:
     „%c“ je zastaralé, místo toho použijte „%c=“ nebo „%c%c“

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“:
     chybný vztah mezi verzemi %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“:
     implicitní shoda s konkrétním číslem verze, možná použít „=“

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“:
     číslo verze nezačíná alfanumerickým znakem, možná přidat mezeru

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“: neplatné jméno architektury „%.255s“: %s

en: '%s' field, reference to '%.255s': version '%s'
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“: verze „%s“

en: '%s' field, reference to '%.255s': version contains '%c' instead of '%c'
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“: verze obsahuje „%c“ místo „%c“

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
cs: položka „%s“, odkaz na „%.255s“: neurčitelná verze

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
cs: položka „%s“, syntaktická chyba po referenci na balík „%.255s“

en: '%s' is not a valid architecture name in '%s' field: %s
cs: „%s“ není platné jméno architektury v položce „%s“: %s

en: '%s' needs a value
cs: „%s“ vyžaduje hodnotu

en: '%s' not found in PATH or not executable
cs: „%s“ nenalezen v PATH nebo není spustitelný

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
cs: (Poznamenávám zmizení balíku %s, který byl úplně nahrazen.)

en: (Reading database ...
cs: (Načítá se databáze …

en: (no description available)
cs: (popis není k dispozici)

en: (total %jd bytes)
cs: (celkem %jd bajtů)

en: -%c option does not take a value
cs: přepínač -%c musí být zadán bez argumentu

en: -%c option takes a value
cs: přepínač -%c vyžaduje argument

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
cs: --%s --pending nemá žádný volitelný argument

en: --%s --recursive needs at least one path argument
cs: --%s --recursive vyžaduje alespoň jednu cestu

en: --%s does not support (yet) reading the .deb from standard input
cs: --%s (zatím) nepodporuje čtení .deb ze standarního vstupu

en: --%s needs .deb filename and directory arguments
cs: --%s vyžaduje jméno .deb souboru a adresář

en: --%s needs <link> <name> <path>
cs: --%s vyžaduje <odkaz> <jméno> <cesta>

en: --%s needs <link> <name> <path> <priority>
cs: --%s vyžaduje <odkaz> <jméno> <cesta> <priorita>

en: --%s needs <name>
cs: --%s vyžaduje <jméno>

en: --%s needs <name> <path>
cs: --%s vyžaduje <jméno> <cesta>

en: --%s needs a .deb filename argument
cs: --%s vyžaduje jméno .deb souboru

en: --%s needs a <directory> argument
cs: --%s vyžaduje jako argument <adresář>

en: --%s needs a <file> argument
cs: --%s vyžaduje argument <soubor>

en: --%s needs a single argument
cs: --%s vyžaduje jeden argument

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
cs: --%s vyžaduje cílový adresář.
    Nechtěli jste použít dpkg --install ?

en: --%s needs a valid package name but '%.250s' is not: %s
cs: --%s vyžaduje platné jméno balíku, což „%.250s“ není: %s

en: --%s needs at least one package archive file argument
cs: --%s vyžaduje jako argument alespoň jeden soubor s balíkem

en: --%s needs at least one package name argument
cs: --%s vyžaduje alespoň jedno jméno balíku

en: --%s needs four arguments
cs: --%s vyžaduje čtyři argumenty

en: --%s only allowed with --%s
cs: --%s je povoleno jen s --%s

en: --%s option does not take a value
cs: přepínač --%s musí být zadán bez argumentu

en: --%s option takes a value
cs: přepínač --%s vyžaduje argument

en: --%s requires a positive octal argument
cs: --%s vyžaduje kladný oktalový parametr

en: --%s requires one or more part file arguments
cs: --%s vyžaduje jedno nebo více jmen částí souboru

en: --%s takes at most one Packages-file argument
cs: --%s akceptuje nejvýše jedno jméno souboru Packages

en: --%s takes at most two arguments
cs: --%s vyžaduje nejvýše dva parametry

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
cs: --%s vyžaduje nejvýše dva parametry (.deb a adresář)

en: --%s takes exactly one argument
cs: --%s vyžaduje právě jeden parametr

en: --%s takes exactly two arguments
cs: --%s vyžaduje právě dva parametry

en: --%s takes no arguments
cs: --%s musí být zadán bez argumentu

en: --%s takes one <archname> argument
cs: --%s vyžaduje jedno jméno architektury

en: --%s takes one <pkgname> argument
cs: --%s vyžaduje jedno jméno balíku

en: --%s takes one <trigname> argument
cs: --%s vyžaduje jeden název spouštěče

en: --%s takes one <version> argument
cs: --%s akceptuje jeden argument <verze>

en: --%s takes one package name argument
cs: --%s vyžaduje jedno jméno balíku

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
cs: --%s vyžaduje jen jeden parametr (jméno .deb souboru)

en: --%s used with obsolete relation operator '%s'
cs: --%s použita se zastaralým relačním operátorem „%s“

en: --auto requires exactly one part file argument
cs: --auto vyžaduje jméno právě jednoho souboru

en: --auto requires the use of the --output option
cs: --auto vyžaduje použití přepínače --output

en: --compare-versions bad relation
cs: --compare-versions špatná relace

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
cs: --compare-versions vyžaduje tři parametry: <verze> <vztah> <verze>

en: --search needs at least one file name pattern argument
cs: --search vyžaduje alespoň jednu souborovou masku

en: --split needs a source filename argument
cs: --split vyžaduje jméno souboru

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
cs: --split vyžaduje nejvýše jméno souboru a začátek cílové cesty

en: --update given but %s does not exist
cs: bylo zadáno --update, ale %s neexistuje

en: --update is useless for --remove
cs: pro --remove je --update zbytečné

en: ... it looks like that went OK
cs: … vypadá to, že se vše povedlo

en: .../%s
cs: …/%s

en: ; however:
cs: ; avšak:

en: <compress> from tar -cf
cs: <komprese> z tar -cf

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
cs: <deb> je jméno debianího archivu.
    <csoubor> je jméno řídícího souboru.
    <cpoložka> je název položky v hlavním souboru „control“.

en: <decompress>
cs: <dekomprese>

en: <dpkg-deb --info pipe>
cs: <dpkg-deb --info roura>

en: <link> '%s' is both primary and slave
cs: <odkaz> „%s“ je jak primární, tak závislý

en: <link> '%s' is the same as <path>
cs: <odkaz> „%s“ je stejný jako <cesta>

en: <link> is the symlink pointing to %s/<name>.
      (e.g. /usr/bin/pager)
    <name> is the master name for this link group.
      (e.g. pager)
    <path> is the location of one of the alternative target files.
      (e.g. /usr/bin/less)
    <priority> is an integer; options with higher numbers have higher priority in
      automatic mode.
cs: <odkaz> je odkaz je odkaz ukazující na %s/<jméno>.
      (např. /usr/bin/pager)
    <jméno> je hlavní jméno pro tuto skupinu odkazů.
      (např. pager)
    <cesta> je umístění jednoho z cílových souborů.
      (např. /usr/bin/less)
    <priorita> je celé číslo; v automatickém režimu jsou vybírány volby
      s vyššími čísly.

en: <name> '%s' is both primary and slave
cs: <jméno> „%s“ je jak primární, tak závislé

en: <package status and progress file descriptor>
cs: <popisovač souboru stavu balíku a ukazatele postupu>

en: <standard error>
cs: <chybový výstup>

en: <standard input>
cs: <standardní vstup>

en: <standard output>
cs: <standardní výstup>

en: Adding '%s'
cs: Přidává se „%s“

en: Allow installation of conflicting packages
cs: umožní instalaci konfliktních balíků

en: Always install missing config files
cs: vždy nainstaluje chybějící konfigurační soubory

en: Always use the new config files, don't prompt
cs: vždy bez dotazu použije nový konfigurační soubor

en: Always use the old config files, don't prompt
cs: vždy bez dotazu použije starý konfigurační soubor

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
cs: Jiný proces si zamknul databázi pro zápis a možná ji právě mění.
    Některé z následujících problémů mohou být způsobeny právě tímto.

en: Architecture
cs: Architektura

en: Authenticating %s ...
cs: Ověřuje se pravost %s …

en: Authentication is required to run update-alternatives
cs: Pro spuštění update-alternatives je vyžadováno ověření

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               add a new <path> entry into the database.
      --remove <path>          remove <path> from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
cs: Příkazy:
      --add <vlastník> <skupina> <režim> <cesta>
                               přidá do databáze novou <cestu>
      --remove <cesta>         odstraní <cestu> z databáze
      --list [<vzor-glob>]     vypíše aktuální seznam přepsaných souborů

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
cs: Příkazy:
      --check-supported           zkontroluje, zda dpkg podporuje spouštěče

en: Commands:
      --install <link> <name> <path> <priority>
        [--slave <link> <name> <path>] ...
                               add a group of alternatives to the system.
      --remove <name> <path>   remove <path> from the <name> group alternative.
      --remove-all <name>      remove <name> group from the alternatives system.
      --auto <name>            switch the master link <name> to automatic mode.
      --display <name>         display information about the <name> group.
      --query <name>           machine parseable version of --display <name>.
      --list <name>            display all targets of the <name> group.
      --get-selections         list master alternative names and their status.
      --set-selections         read alternative status from standard input.
      --config <name>          show alternatives for the <name> group and ask the
                               user to select which one to use.
      --set <name> <path>      set <path> as alternative for <name>.
      --all                    call --config on all alternatives.
cs: Příkazy:
      --install <odkaz> <jméno> <cesta> <priorita>
        [--slave <odkaz> <jméno> <cesta>] …
                               přidá do systému skupinu alternativ
      --remove <jméno> <cesta> ze skupiny alternativ <jméno> odstraní <cestu>
      --remove-all <jméno>     odstraní skupinu <jméno> ze systému alternativ
      --auto <jméno>           přepne odkaz <jméno> do automatického režimu
      --display <jméno>        zobrazí informace o skupině <jméno>
      --query <jméno>          strojově zpracovatelná verze --display <jméno>
      --list <jméno>           zobrazí všechny cíle skupiny <jméno>
      --get-selections         vypíše jména skupin a jejich stav
      --set-selections         ze standardního vstupu načte alternativní stavy
      --config <jméno>         zobrazí alternativy skupiny <jméno> a požádá
                                 uživatele o výběr té, která se má použít
      --set <jméno> <cesta>    nastaví <cestu> jako alternativu pro <jméno>
      --all                    zavolá --config na všechny alternativy

en: Commands:
      -b|--build <directory> [<deb>]   Build an archive.
      -c|--contents <deb>              List contents.
      -I|--info <deb> [<cfile>...]     Show info to stdout.
      -W|--show <deb>                  Show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield>...]   Show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>] Extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>   Extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>  Extract & list files.
      -R|--raw-extract <deb> <directory>
                                       Extract control info and files.
      --ctrl-tarfile <deb>             Output control tarfile.
      --fsys-tarfile <deb>             Output filesystem tarfile.
cs: Příkazy:
      -b|--build <adresář> [<deb>]    vytvoří archiv
      -c|--contents <deb>             vypíše obsah
      -I|--info <deb> [<csoubor>…]    vypíše informace na standardní výstup
      -W|--show <deb>                 vypíše informace o balíku
      -f|--field <deb> [<cpoložka>…]  vypíše položku na standardní výstup
      -e|--control <deb> [<adresář>]  rozbalí řídící informace
      -x|--extract <deb> <adresář>    rozbalí soubory
      -X|--vextract <deb> <adresář>   rozbalí a vypíše soubory
      -R|--raw-extract <deb> <adresář>
                                      rozbalí řídící informace a soubory
      --ctrl-tarfile <deb>            vypíše řídící tar.
      --fsys-tarfile <deb>            vypíše tar se soubory

en: Commands:
      -i|--install       <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      --unpack           <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      -A|--record-avail  <.deb file name>... | -R|--recursive <directory>...
      --configure        <package>... | -a|--pending
      --triggers-only    <package>... | -a|--pending
      -r|--remove        <package>... | -a|--pending
      -P|--purge         <package>... | -a|--pending
      -V|--verify [<package>...]       Verify the integrity of package(s).
      --get-selections [<pattern>...]  Get list of selections to stdout.
      --set-selections                 Set package selections from stdin.
      --clear-selections               Deselect every non-essential package.
      --update-avail [<Packages-file>] Replace available packages info.
      --merge-avail [<Packages-file>]  Merge with info from file.
      --clear-avail                    Erase existing available info.
      --forget-old-unavail             Forget uninstalled unavailable pkgs.
      -s|--status [<package>...]       Display package status details.
      -p|--print-avail [<package>...]  Display available version details.
      -L|--listfiles <package>...      List files 'owned' by package(s).
      -l|--list [<pattern>...]         List packages concisely.
      -S|--search <pattern>...         Find package(s) owning file(s).
      -C|--audit [<package>...]        Check for broken package(s).
      --yet-to-unpack                  Print packages selected for installation.
      --predep-package                 Print pre-dependencies to unpack.
      --add-architecture <arch>        Add <arch> to the list of architectures.
      --remove-architecture <arch>     Remove <arch> from the list of architectures.
      --print-architecture             Print dpkg architecture.
      --print-foreign-architectures    Print allowed foreign architectures.
      --assert-help                    Show help on assertions.
      --assert-<feature>               Assert support for the specified feature.
      --validate-<thing> <string>      Validate a <thing>'s <string>.
      --compare-versions <a> <op> <b>  Compare version numbers - see below.
      --force-help                     Show help on forcing.
      -Dh|--debug=help                 Show help on debugging.
cs: Příkazy:
      -i|--install      <.deb soubor>… | -R|--recursive <adresář>…
      --unpack          <.deb soubor>… | -R|--recursive <adresář>…
      -A|--record-avail <.deb soubor>… | -R|--recursive <adresář>…
      --configure       <balík>… | -a|--pending
      --triggers-only   <balík>… | -a|--pending
      -r|--remove       <balík>… | -a|--pending
      -P|--purge        <balík>… | -a|--pending
      -V|--verify [<balík>…]           ověří integritu balíku
      --get-selections [<vzor>…]       vypíše vybrané balíky na stdout
      --set-selections                 nastaví vybrané balíky ze stdin
      --clear-selections               odznačí všechny balíky krom nezbytných
      --update-avail <soubor Packages> nahradí informace o dostupných balících
      --merge-avail <soubor Packages>  sloučí informace o dostupných balících
      --clear-avail                    zruší informace o balících
      --forget-old-unavail             zapomene nenainstalované nedostupné
                                       balíky
      -s|--status [<balík>…]           zobrazí podrobný stav balíku
      -p|--print-avail [<balík>…]      zobrazí informace o dostupné verzi
                                       balíku
      -L|--listfiles <balík> …         vypíše soubory vlastněné balíkem
      -l|--list [<vzor>…]              stručný seznam balíků
      -S|--search <vzor>…              nalezne balík, který vlastní soubor(y)
      -C|--audit [<balík>…]            vyhledá porušené balíky
      --yet-to-unpack                  vypíše balíky vybrané k instalaci
      --predep-package                 vypíše předzávislosti k rozbalení
      --add-architecture <arch>        přidá <arch> do seznamu architektur
      --remove-architecture <arch>     odstraní <arch> ze seznamu architektur
      --print-architecture             vypíše dpkg architekturu
      --print-foreign-architectures    vypíše povolené cizí architektury
      --assert-help                    zobrazí nápovědu k předpokladům
      --assert-<vlastnost>             předpokládá podporu dané vlastnosti
      --validate-<věc> <řetězec>       ověří <řetězec> dané <věci>
      --compare-versions <a> <op> <b>  porovná čísla verzí - viz níže
      --force-help                     zobrazí nápovědu pro donucování
      -Dh|--debug=help                 zobrazí nápovědu pro ladění

en: Commands:
      -s, --status [<package>...]      Display package status details.
      -p, --print-avail [<package>...] Display available version details.
      -L, --listfiles <package>...     List files 'owned' by package(s).
      -l, --list [<pattern>...]        List packages concisely.
      -W, --show [<pattern>...]        Show information on package(s).
      -S, --search <pattern>...        Find package(s) owning file(s).
          --control-list <package>     Print the package control file list.
          --control-show <package> <file>
                                       Show the package control file.
      -c, --control-path <package> [<file>]
                                       Print path for package control file.
cs: Příkazy:
      -s, --status [<balík>…]          zobrazí podrobný stav balíku
      -p, --print-avail [<balík>…]     zobrazí dostupné verze balíku
      -L, --listfiles <balík>…         vypíše soubory vlastněné balíkem
      -l, --list [<vzor>…]             vypíše balíky ve zhuštěném tvaru
      -W, --show [<vzor>…]             zobrazí informace o balíku/balících
      -S, --search <vzor>…             najde balík(y) vlastnící soubor(y)
          --control-list <balík>       vypíše seznam souborů control
          --control-show <balík> <soubor>
                                       zobrazí soubor control
      -c, --control-path <balík> [<soubor>]
                                       vypíše cestu k souboru control

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
cs: Příkazy:
      -s|--split <soubor> [<prefix>]  rozdělí archiv
      -j|--join <část> <část> …       spojí části dohromady
      -I|--info <část> …              vypíše informaci o části
      -a|--auto -o <celek> <část>     automaticky spojí části
      -l|--listq                      vypíše nehodící se části
      -d|--discard [<soubor> …]       ignoruje nehodící se části

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
cs: Příkazy:
      [--add] <soubor>         přidá odklonění
      --remove <soubor>        odstraní odklonění
      --list [<vzor-glob>]     zobrazí odklonění souboru
      --listpackage <soubor>   zobrazí balík, který odklonil soubor
      --truename <soubor>      vrátí odkloněný soubor

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
cs: Operátory porovnání pro --compare-versions jsou:
     lt le eq ne ge gt        (neexistenci verze považuje za starší než cokoli);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl  (neexistenci verze považuje za novější než cokoli);
     < << <= = >= >> >        (pro kompatibilitu se syntaxí souboru control).

en: Configuration file '%s'
cs: Konfigurační soubor „%s“

en: Configuration file '%s' (actually '%s')
cs: Konfigurační soubor „%s“ (ve skutečnosti „%s“)

en: Configure any package which may help this one
cs: nakonfiguruje všechny balíky, které mohou pomoci tomuto balíku

en: De-configuring %s (%s), to allow configuration of %s (%s) ...
cs: Dekonfiguruje se %s (%s), aby mohl být nakonfigurován %s (%s) …

en: De-configuring %s (%s), to allow installation of %s (%s) ...
cs: Dekonfiguruje se %s (%s), aby mohl být instalován %s (%s) …

en: De-configuring %s (%s), to allow removal of %s (%s) ...
cs: Dekonfiguruje se %s (%s), aby mohl být odstraněn %s (%s) …

en: Debian %s package management program query tool version %s.
cs: Debian „%s“ - nástroj pro dotazování se na balíky verze %s.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
cs: Debian %s - nástroj pro práci se spouštěmi verze %s.

en: Debian %s version %s.
cs: Debian %s verze %s.

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
cs: Debian „%s“ - backend pro práci s archivy verze %s.

en: Debian '%s' package management program version %s.
cs: Debian „%s“ - program pro správu balíků verze %s.

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
cs: Debian „%s“ - nástroj na dělení/slučování balíků; verze %s.

en: Deleted %s.
cs: Smazán %s.

en: Dependencies and conflicts
cs: závislosti a konflikty

en: Description
cs: Popis

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
cs: Požadované=Neznámé/Instalovat/Odinstalovat/Vyčistit/Podržet
    | Stav=Ne/Instalován/Konfigurační soubory/Rozbalen/Nezkonfigurován/Nekompletní
    | instalace/Očekávané spouštěče/Nevyřízené spouštěče
    |/ Chyba?=(nic)/Nutná přeinstalace (Stav,Chyba: velké písmeno=chyba)

en: Do not chroot into maintainer script environment
cs: nepřejde do speciálního chrootu

en: Do not perform safe I/O operations when unpacking
cs: při rozbalování nepoužije bezpečné V/V operace

en: Errors were encountered while processing:
cs: Při zpracování nastaly chyby:

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
cs: Návratový kód:
      0 = ok
      1 = s --auto, soubor není součástí
      2 = problémy

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
cs: Soubor „%.250s“ není částí rozděleného archivu.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
cs: Formát:
      Formát je řetězec, který bude vytištěn pro každý balík. Formát může
      obsahovat standardní escape sekvence \n (nový řádek), \r (návrat
      vozíku) nebo \\ (lomítko). Informace o balíku můžete zahrnout pomocí
      odkazů na různá pole balíku dle vzoru ${proměnná[;šířka]}.
      Pole budou zarovnaná napravo, záporná šířka je zarovná vlevo.

en: Generally helpful progress information
cs: obecně užitečné informace o průběhu

en: Ignore a missing stat override when removing it
cs: při odstraňování přepsání ignoruje, pokud chybí

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
cs: Ignoruje se požadavek na odstranění sdíleného odklonění „%s“.

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
cs: Ignoruje se požadavek na přejmenování souboru „%s“ vlastněného odkláněným balíkem „%s“

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
cs[0]: Byly aktualizovány informace o %d balíku.
cs[1]: Byly aktualizovány informace o %d balících.
cs[2]: Byly aktualizovány informace o %d balících.

en: Insane amounts of drivel
cs: neskutečná kvanta žvanění

en: Install a package even if it fails authenticity check
cs: nainstaluje balík, i když selže kontrola autenticity

en: Install even if it would break another package
cs: instaluje, i když tím poruší jiný balík

en: Install or remove incidental packages even when on hold
cs: nainstaluje nebo odstraní balíky, i když jsou podrženy

en: Installing new version of config file %s ...
cs: Instaluje se nová verze konfiguračního souboru %s …

en: Invocation and status of maintainer scripts
cs: vyvolání a stav konfiguračních skriptů

en: Junk files left around in the depot directory:
cs: Přebytečné soubory ponechány v odkladišti:

en: Leaving '%s'
cs: Ponechávám „%s“

en: Lots of dependencies/conflicts output
cs: spousty výstupu ohledně závislostí/konfliktů

en: Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
cs: spousta žvanění o např. adresáři dpkg/info

en: Lots of output for each configuration file
cs: spousty výstupu pro každý konfigurační soubor

en: Lots of output for each file processed
cs: spousty výstupu pro každý zpracovaný soubor

en: Lots of output regarding triggers
cs: spousty výstupu ohledně spouštěčů

en: MSDOS end of file (^Z) in field name '%.*s'
cs: MS-DOS konec souboru (^Z) v položce „%.*s“

en: MSDOS end of file (^Z) in value of field '%.*s' (missing newline?)
cs: položka „%.*s“ obsahuje MSDOS konec souboru (^Z) (chybí nový řádek?)

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
cs: V tomto běhu bylo rozbaleno více kopií balíku %s !
     Konfiguruje se pouze jedenkrát.

en: Name
cs: Název

en: No diversion '%s', none removed.
cs: Odklonění „%s“ neexistuje, tedy nebylo odstraněno

en: Note: removing the lock file is always wrong, can damage the locked area
    and the entire system. See <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#db-lock>.
cs: Poznámka: odstranění zámku souboru je vždy špatné, může poškodit zamčenou
    oblast a celý systém. Viz <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#db-lock>.

en: Note: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin
cs: Pozn: PATH uživatele root by měla obsahovat /usr/local/sbin, /usr/sbin a /sbin

en: Nothing to configure.
cs: Nic k nastavení.

en: Obsolete conffile '%s' has been modified by you.
cs: Zastaralý konfigurační soubor „%s“ obsahuje vaše úpravy.

en: Offer to replace config files with no new versions
cs: nabídne nahrazení i konfig. souborů bez nové verze

en: Options:
          --depotdir <directory>       Use <directory> instead of %s/%s.
          --admindir <directory>       Use <directory> instead of %s.
          --root <directory>           Use <directory> instead of %s.
      -S, --partsize <size>            In KiB, for -s (default is 450).
      -o, --output <file>              Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q, --npquiet                    Be quiet when -a is not a part.
          --msdos                      Generate 8.3 filenames.
cs: Volby:
          --depotdir <adresář>        místo %s/%s použije <adresář>
          --admindir <adresář>        místo %s použije <adresář>
          --root <adresář>            místo %s použije <adresář>
      -S, --partsize <velikost>       v KiB pro -s, výchozí je 450
      -o, --output <soubor>           jméno souboru pro -j, výchozí je
                                        <balík>_<verze>_<arch>.deb
      -Q, --npquiet                   nestěžuje si pokud -a není částí
          --msdos                     generuje jména konvence 8.3

en: Options:
      --admindir <directory>   set the directory with the statoverride file.
      --instdir <directory>    set the root directory, but not the admin dir.
      --root <directory>       set the directory of the root filesystem.
      --update                 immediately update <path> permissions.
      --force                  deprecated alias for --force-all.
      --force-<thing>[,...]    override problems (see --force-help).
      --no-force-<thing>[,...] stop when problems encountered.
      --refuse-<thing>[,...]   ditto.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
cs: Volby:
      --admindir <adresář>     určí adresář se souborem statoverride
      --instdir <adresář>      určí kořenový adresář, ale ne admindir
      --root <adresář>         určí adresář s kořenovým souborovým sytémem
      --update                 okamžitě aktualizuje oprávnění k <cestě>
      --force                  zastaralý alias pro --force-all
      --force-<věc>[,…]        potlačí problémy (viz --force-help)
      --no-force-<věc>[,…]     zastaví, pokud se objeví problémy
      --refuse-<věc>[,…]       zastaví, pokud se objeví problémy
      --quiet                  tichý režim, minimální výstup
      --help                   zobrazí tuto nápovědu
      --version                zobrazí verzi

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>               Use <directory> instead of %s.
      --by-package=<package>           Override trigger awaiter (normally set
                                         by dpkg).
      --await                          Package needs to await the processing.
      --no-await                       No package needs to await the processing.
      --no-act                         Just test - don't actually change anything.
cs: Volby:
      --admindir=<adresář>        místo %s použije <adresář>
      --root=<adresář>            místo %s použije <adresář>
      --by-package=<balík>        změní, který balík čeká na spouštěč
                                  (normálně to dpkg nastavuje automaticky)
      --await                     balík vyžaduje počkat na zpracování
      --no-await                  žádný balík nevyžaduje počkat na zpracování
      --no-act                    pouze testuje, nic nemění

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>               Use <directory> instead of %s.
      --load-avail                     Use available file on --show and --list.
      --no-pager                       Disables the use of any pager.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
cs: Volby:
      --admindir=<adresář>       místo %s použije <adresář>
      --root=<adresář>           místo %s použije <adresář>
      --load-avail               pro --show a --list použije soubor available
      --no-pager                 zakáže použití stránkovače
      -f|--showformat=<formát>   pro --show použije alternativní formát

en: Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>         Install on a different root directory.
      --instdir=<directory>      Change installation dir without changing admin dir.
      --pre-invoke=<command>     Set a pre-invoke hook.
      --post-invoke=<command>    Set a post-invoke hook.
      --path-exclude=<pattern>   Do not install paths which match a shell pattern.
      --path-include=<pattern>   Re-include a pattern after a previous exclusion.
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade.
      -E|--skip-same-version     Skip packages with same installed version/arch.
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed.
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package.
      --[no-]triggers            Skip or force consequential trigger processing.
      --verify-format=<format>   Verify output format (supported: 'rpm').
      --no-pager                 Disables the use of any pager.
      --no-debsig                Do not try to verify package signatures.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it.
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging (see -Dhelp or --debug=help).
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>.
      --status-logger=<command>  Send status change updates to <command>'s stdin.
      --log=<filename>           Log status changes and actions to <filename>.
      --ignore-depends=<package>[,...]
                                 Ignore dependencies involving <package>.
      --force-<thing>[,...]      Override problems (see --force-help).
      --no-force-<thing>[,...]   Stop when problems encountered.
      --refuse-<thing>[,...]     Ditto.
      --abort-after <n>          Abort after encountering <n> errors.
      --robot                    Use machine-readable output on some commands.
cs: Volby:
      --admindir=<adresář>       místo %s použije <adresář>
      --root=<adresář>           instaluje s jiným kořenovým adresářem
      --instdir=<adresář>        změní instalační kořen bez změny admindir
      --pre-invoke=<příkaz>      nastaví akci před spuštěním
      --post-invoke=<příkaz>     nastaví akci po spuštění
      --path-exclude=<vzor>      neinstaluje cesty odpovídající shellovému vzoru
      --path-include=<vzor>      znovu zahrne vzor po předchozím vyjmutí
      -O|--selected-only         přeskočí balíky, které nejsou vybrány pro instalaci/aktualizaci
      -E|--skip-same-version     neinstaluje znovu stejnou verzi balíku
      -G|--refuse-downgrade      neinstaluje starší verze balíku
      -B|--auto-deconfigure      nainstaluje balík, i když se poruší závislosti jiného
      --[no-]triggers            přeskočí nebo vynutí zpracování spouštěčů
      --verify-format=<formát>   ověří výstupní formát (podporované: „rpm“)
      --no-pager                 zakáže použití stránkovače
      --no-debsig                nebude se pokoušet ověřit podpis balíku
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 pouze vypisuje, co by se stalo, ale neprovádí se
      -D|--debug=<octal>         povolí ladění (viz -Dhelp nebo --debug=help)
      --status-fd <n>            pošle změny stavu balíku na popisovač <n>
      --status-logger=<příkaz>   pošle změny stavu balíku na vstup <příkaz>u
      --log=<soubor>             zaznamená změny stavu a akce do <souboru>
      --ignore-depends=<balík>,… ignoruje závislosti s <balíkem>
      --force-<věc>[,…]          ignoruje problémy (viz --force-help)
      --no-force-<věc>[,…]       při problémech se zastaví
      --refuse-<věc>[,…]         při problémech se zastaví
      --abort-after <n>          zastaví po nalezení <n> chyb
      --robot                    některé příkazy vrátí strojově čitelný výstup

en: Options:
      --altdir <directory>     change the alternatives directory
                                 (default is %s).
      --admindir <directory>   change the administrative directory
                                 (default is %s).
      --instdir <directory>    change the installation directory.
      --root <directory>       change the filesystem root directory.
      --log <file>             change the log file.
      --force                  allow replacing files with alternative links.
      --skip-auto              skip prompt for alternatives correctly configured
                               in automatic mode (relevant for --config only)
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --verbose                verbose operation, more output.
      --debug                  debug output, way more output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
cs: Volby:
      --altdir <adresář>       změní adresář pro alternativy
                                 (výchozí je %s)
      --admindir <adresář>     změní administrativní adresář
                                 (výchozí je %s)
      --instdir <adresář >     změní adresář pro instalaci
      --root <adresář>         změní kořenový adresář
      --log <soubor>           změní soubor pro záznam průběhu
      --force                  povolí nahrazení souborů alternativními odkazy
      --skip-auto              přeskočí dotaz na korektně nastavené alternativy
                               v automatickém režimu (relevantní pro --config)
      --quiet                  tichý režim, minimální výstup
      --verbose                upovídaný režim, více informací
      --debug                  ladící režim, mnohem více informací
      --help                   zobrazí tuto nápovědu
      --version                zobrazí verzi

en: Options:
      --package <package>      name of the package whose copy of <file> will not
                                 be diverted.
      --local                  all packages' versions are diverted.
      --divert <divert-to>     the name used by other packages' versions.
      --rename                 actually move the file aside (or back).
      --no-rename              do not move the file aside (or back) (default).
      --admindir <directory>   set the directory with the diversions file.
      --instdir <directory>    set the root directory, but not the admin dir.
      --root <directory>       set the directory of the root filesystem.
      --test                   don't do anything, just demonstrate.
      --quiet                  quiet operation, minimal output.
      --help                   show this help message.
      --version                show the version.
cs: Volby:
      --package <balík>        jméno balíku, jehož kopie <souboru> nebude
                                 odkloněna
      --local                  odkloněny budou všechny verze balíku
      --divert <kam-odklonit>  jméno používané ostatními verzemi balíku
      --rename                 skutečně přesune soubor do ústraní (nebo zpět)
      --no-rename              nepřesune soubor do ústraní (nebo zpět) (výchozí)
      --admindir <adresář>     určí adresář se souborem diversions
      --instdir <adresář>      určí kořenový adresář ale ne admindir
      --root <adresář>         určí adresář kořenového souborového systému
      --test                   nic neprovádí, pouze simuluje
      --quiet                  tichý režim, minimální výstup
      --help                   zobrazí tuto nápovědu
      --version                zobrazí verzi

en: Options:
      -v, --verbose                    Enable verbose output.
      -D, --debug                      Enable debugging output.
          --showformat=<format>        Use alternative format for --show.
          --deb-format=<format>        Select archive format.
                                         Allowed values: 0.939000, 2.0 (default).
          --nocheck                    Suppress control file check (build bad
                                         packages).
          --root-owner-group           Forces the owner and groups to root.
          --threads-max=<threads>      Use at most <threads> with compressor.
          --[no-]uniform-compression   Use the compression params on all members.
      -z#                              Set the compression level when building.
      -Z<type>                         Set the compression type used when building.
                                         Allowed types: gzip, xz, zstd, none.
      -S<strategy>                     Set the compression strategy when building.
                                         Allowed values: none; extreme (xz);
                                         filtered, huffman, rle, fixed (gzip).
cs: Volby:
      -v, --verbose              povolí upovídaný výpis
      -D, --debug                povolí ladící výpisy
          --showformat=<formát>  použije pro --show alternativní formát
          --deb-format=<formát>  vybere formát archivu
                                 povolené hodnoty: 0.939000, 2.0 (výchozí)
      --nocheck                  potlačí kontrolu souboru control (vytváření
                                   chybných balíků)
      --root-owner-group         vynutí změnu vlastníka a skupin na root
      --threads-max=<vlákna>     komprese použije maximálně <vláken>
      --[no-]uniform-compression použije stejné parametry komprese na vše
      -z#                        při vytváření nastaví míru komprese
      -Z<typ>                    při vytváření nastaví typ komprese
                                   povolené hodnoty: gzip, xz, none
      -S<strategie>              při vytváření nastaví strategii komprese
                                   povolené hodnoty: none, extreme (xz);
                                   filtered, huffman, rle, fixed (gzip)

en: Output for each configuration file
cs: výstup každého konfiguračního souboru

en: Output for each file processed
cs: výstup každého zpracovaného souboru

en: Overwrite a diverted file with an undiverted version
cs: přepíše odkloněný soubor neodkloněnou verzí

en: Overwrite a file from one package with another
cs: přepíše soubory patřící jinému balíku

en: Overwrite an existing stat override when adding it
cs: při přidávání přepsání přepíše to existující

en: Overwrite one package's directory with another's file
cs: přepíše adresář balíku souborem z jiného balíku

en: PATH is missing important programs, problems likely
cs: v PATH chybí důležité programy, očekávejte potíže

en: PATH is not set
cs: PATH není nastavena.

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
cs: Balík %s je ve stavu hold, ponechávám. K vynucení použijte --force-hold.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
cs: Balík %s byl zadán vícekrát, zpracovává se pouze jednou.

en: Package '%s' does not contain any files (!)
cs: Balík „%s“ neobsahuje žádné soubory (!)

en: Packages not yet reassembled:
cs: Dosud nesestavené balíky:

en: Part %d of package %s filed (still want
cs: Část %d balíku %s naplněna (ještě potřebuji

en: Path
cs: Cesta

en: Preparing to unpack %s ...
cs: Připravuje se nahrazení %s …

en: Press <enter> to keep the current choice[*], or type selection number:
cs: Pro aktuální možnost[*] stiskněte <enter>, jinak zadejte číslo:

en: Priority
cs: Priorita

en: Process even packages with wrong or no architecture
cs: zpracuje i balík s chybnou nebo žádnou architekturou

en: Process even packages with wrong versions
cs: zpracuje i balíky s chybnou verzí

en: Processing triggers for %s (%s) ...
cs: Zpracovávají se spouštěče pro balík %s (%s) …

en: Processing was halted because there were too many errors.
cs: Zpracování zastaveno, protože došlo k příliš mnoha chybám.

en: Purging configuration files for %s (%s) ...
cs: Odstraňují se konfigurační soubory balíku %s (%s) …

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
cs[0]: Sestavuji balík %s z %d části:
cs[1]: Sestavuji balík %s z %d částí:
cs[2]: Sestavuji balík %s z %d částí:

en: Recorded info about %s from %s.
cs: Zaznamenány informace o %s z %s.

en: Remove a protected package
cs: odstraní chráněný balík

en: Remove an essential package
cs: odstraní nezbytný balík

en: Remove packages which require installation
cs: odstraní balíky vyžadující instalaci

en: Removing %s (%s) ...
cs: Odstraňuje se balík %s (%s) …

en: Removing %s (%s), to allow configuration of %s (%s) ...
cs: Odstraňuje se %s (%s), aby mohl být nakonfigurován %s (%s) …

en: Removing '%s'
cs: Odstraňuje se „%s“

en: Removing obsolete conffile %s ...
cs: Odstraňuje se zastaralý konfigurační soubor %s …

en: Replace a package with a lower version
cs: nahradí balík nižší verzí

en: Replaced by files in installed package %s (%s) ...
cs: Nahrazen soubory v nainstalovaném balíku %s (%s) …

en: Replacing available packages info, using %s.
cs: Nahrazují se informace o dostupných balících z %s.

en: Replacing files in old package %s (%s) ...
cs: Nahrazují se soubory ve starém balíku %s (%s) …

en: Run update-alternatives to modify system alternative selections
cs: Spustí update-alternatives pro úpravu systémových alternativ

en: Running version of dpkg does not support %s.
     Please upgrade to at least dpkg %s, and then try again.
cs: Běžící verze dpkg nepodporuje %s.
     Aktualizujte prosím alespoň na dpkg %s a zkuste to znovu.

en: Saving as %s ...
cs: Ukládá se jako %s …

en: Selecting previously unselected package %s.
cs: Vybírá se dosud nevybraný balík %s.

en: Selection
cs: Výběr

en: Set all force options
cs: nastaví všechny donucovací volby

en: Setting up %s (%s) ...
cs: Nastavuje se balík %s (%s) …

en: Silly amounts of output regarding triggers
cs: neskutečně mnoho výstupu ohledně spouštěčů

en: Skipping unselected package %s.
cs: Přeskakuje se nevybraný balík %s.

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
cs[0]: Rozděluji balík %s na %d část:
cs[1]: Rozděluji balík %s na %d části:
cs[2]: Rozděluji balík %s na %d částí:

en: Status
cs: Stav

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
cs: Následující balíky očekávají zpracování spouštěčů, které aktivovali
    v ostatních balících. Toto zpracování lze vyžádat pomocí dselectu
    nebo příkazem dpkg --configure --pending (resp. dpkg --triggers-only):

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
cs: Následující balíky se během instalace dostaly do problémů. Aby tyto balíky
    (a všechny na nich závislé) pracovaly správně, musí být přeinstalovány:

en: The following packages are missing the list control file in the
    database, they need to be reinstalled:
cs: Následujícím balíkům chybí v databázi řídící soubor „.list“
    a musí být přeinstalovány:

en: The following packages are missing the md5sums control file in the
    database, they need to be reinstalled:
cs: Následujícím balíkům chybí v databázi řídící soubor „.md5sums“
    a musí být přeinstalovány:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
cs: Následující balíky jsou částečně nakonfigurovány, pravděpodobně díky tomu,
    že je balík konfigurován poprvé. Konfigurace by měla být opakována použitím
    dpkg --configure <balík> nebo položkou konfigurace v programu dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
cs: Následující balíky jsou instalovány pouze částečně, díky problémům při
    instalaci. Pravděpodobně může být instalace dokončena jejím opakováním;
    balíky mohou být odstraněny pomocí programu dselect nebo dpkg --remove:

en: The following packages do not have an architecture:
cs: Následující balíky nemají architekturu:

en: The following packages have an illegal architecture:
cs: Následující balíky používají neplatnou architekturu:

en: The following packages have an unknown foreign architecture, which will
    cause dependency issues on front-ends. This can be fixed by registering
    the foreign architecture with dpkg --add-architecture:
cs: Následující balíky používají neznámou cizí architekturu, což způsobí
    problémy s různými nadstavbami balíčkovacího systému. Můžete to opravit
    zaregistrováním této cizí architektury příkazem dpkg --add-architecture:

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
cs: Následující balíky chtějí zpracovat aktivované spouštěče, ale ke
    zpracování zatím nedošlo. Toto zpracování lze vyžádat pomocí dselectu
    nebo příkazem dpkg --configure --pending (resp. dpkg --triggers-only):

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
cs: Následující balíky byly rozbaleny, ale ještě nebyly zkonfigurovány.
    Tyto balíky musí být zkonfigurovány použitím dpkg --configure nebo vybráním
    položky konfigurace v menu dselectu:

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
cs[0]: Existuje %d možnost pro alternativu %s (poskytující %s).
cs[1]: Existují %d možnosti pro alternativu %s (poskytující %s).
cs[2]: Existuje %d možností pro alternativu %s (poskytující %s).

en: There is no program which provides %s.
cs: Neexistuje program poskytující %s.

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
cs: Toto je svobodný software; podrobnosti o podmínkách kopírování naleznete
    v Obecné veřejné licenci GNU (GNU General Public Licence) verze 2 nebo
    pozdější. Toto programové vybavení je absolutně bez záruky.

en: Trigger activation and processing
cs: aktivace a zpracování spouštěčů

en: Try to (de)install things even when not root
cs: zkusí (od|na)instalovat balík, i když není root

en: Turn all dependency problems into warnings
cs: převede všechny problémy se závislostmi na varování

en: Turn dependency version problems into warnings
cs: převede problémy se závislostmi na verzi na varování

en: Type 'exit' when you're done.
cs: Po skončení napište „exit“.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through 'less' or 'more' !
cs: Napište dpkg --help k získání nápovědy o instalaci a odinstalaci balíků [*];
    Pro uživatelsky přívětivou správu balíků použijte „apt“ nebo „aptitude“;
    Napište dpkg -Dhelp pro seznam ladících příznaků dpkg;
    Napište dpkg --force-help k získání seznamu vynucovacích přepínačů;
    Napište dpkg-deb --help k získání nápovědy o zacházení se soubory *.deb;
    
    Volby označené [*] produkují obsáhlý výstup - použijte „less“ nebo „more“!

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
cs: Napište dpkg-deb --help k získání nápovědy k manipulaci s *.deb soubory;
    Napište dpkg --help k získání informací o instalování a odinstalování balíků.

en: Type dpkg-split --help for help.
cs: Pro zobrazení nápovědy napište dpkg-split --help.

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
cs: Pro zobrazení nápovědy napište dpkg-trigger --help.

en: Unpacking %s (%s) ...
cs: Rozbaluje se %s (%s) …

en: Unpacking %s (%s) over (%s) ...
cs: Rozbaluje se %s (%s) přes (%s) …

en: Updating available packages info, using %s.
cs: Aktualizují se informace o dostupných balících z %s.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
cs: Použití: %s [<volba> …] <příkaz>

en: Usage: %s [<option>...] <command>
cs: Použití: %s [<volba>…] <příkaz>

en: Usage: %s [<option>...] <trigger-name>
           %s [<option>...] <command>
cs: Použití: %s [<volba>…] <název_spouštěče>
             %s [<volba>…] <příkaz>

en: Use '%s --help' for program usage information.
cs: Pro nápovědu o používání programu použijte „%s --help“.

en: Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management.
cs: Pro uživatelsky přívětivou správu balíků použijte „apt“ nebo „aptitude“.

en: Use --help for help about diverting files.
cs: Pro nápovědu o odklánění souborů použijte --help.

en: Use --help for help about overriding file stat information.
cs: Pro nápovědu o přepisování metadat souborů použijte --help.

en: Use --help for help about querying packages.
cs: Pro nápovědu o dotazování se na balíky použijte --help.

en: Use MAC based security if available
cs: pokud je dostupné, použije zabezpečení založené na MAC

en: Use dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list archive files contents.
cs: Použijte dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) k vypsání obsahu archivu.

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files.
cs: Použijte dpkg --info (= dpkg-deb --info) k prozkoumání archivu.

en: Use dpkg with -b, --build, -c, --contents, -e, --control, -I, --info,
      -f, --field, -x, --extract, -X, --vextract, --ctrl-tarfile, --fsys-tarfile
    on archives (type %s --help).
cs: Na archivy použijte dpkg -b, --build, -c, --contents, -e, --control,
      -I, --info, -f, --field,  -x, --extract, -X, --vextract,
      --fsys-tarfile  (napište %s --help).

en: Use the default option for new config files if one
    is available, don't prompt. If no default can be found,
    you will be prompted unless one of the confold or
    confnew options is also given
cs: pokud existuje, použije pro nové konfigurační
    soubory výchozí volbu a neptá se. Pokud žádná
    výchozí volba neexistuje, budete dotázáni, ale
    pouze pokud nebyly zadány přepínače confold nebo
    confnew

en: Useful environment variables:
cs: Užitečné proměnné prostředí:

en: Validatable things: pkgname, archname, trigname, version.
cs: Ověřitelné věci: pkgname, archname, trigname, version.

en: Version
cs: Verze

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
cs: U přidání je výchozí --local a --divert <original>.distrib.
    Při odstranění musí odpovídat --package nebo --local a --divert
    (jsou-li použity).
    Před/poinstalační skripty balíku by měly vždy používat --package a --divert.

en: Would remove or purge %s (%s) ...
cs: Teoreticky by se odstranil nebo vyčistil balík %s (%s)…

en: [default=N]
cs: [předvoleno=N]

en: [default=Y]
cs: [předvoleno=Y]

en: [no default]
cs: [bez předvolby]

en: admindir must be inside instdir for dpkg to work properly
cs: aby dpkg pracovalo správně, musí se admindir nacházet uvnitř instdir

en: also configuring '%s' (required by '%s')
cs: také se konfiguruje „%s“ (vyžadováno balíkem „%s“)

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist; removing from list of alternatives
cs: alternativa %s (součást skupiny odkazů %s) neexistuje; odebírám ze seznamu alternativ.

en: alternative %s can't be master: it is a slave of %s
cs: alternativa %s nemůže být hlavní: je závislostí %s

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a master alternative
cs: alternativa %s nemůže být závislost %s: jde o hlavní alternativu

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a slave of %s
cs: alternativa %s nemůže být závislost %s: je závislostí %s

en: alternative %s for %s not registered; not removing
cs: alternativa %s pro %s není registrována, neodstraňuji

en: alternative %s for %s not registered; not setting
cs: alternativa %s pro %s není registrována, nenastavuji

en: alternative %s unchanged because choice %s is not available
cs: alternativa %s nebyla změněna, protože volba %s není dostupná.

en: alternative link %s is already managed by %s
cs: alternativní odkaz %s je již spravován pomocí %s

en: alternative link %s is already managed by %s (slave of %s)
cs: alternativní odkaz %s je již spravován pomocí %s (závislost %s)

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
cs: alternativní odkaz není absolutní, jak by měl být: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces
cs: jméno alternativy (%s) nesmí obsahovat „/“ a mezery

en: alternative path %s%s doesn't exist
cs: alternativní cesta %s%s neexistuje

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
cs: alternativní cesta není absolutní, jak by měla být: %s

en: alternatives ('|') not allowed in '%s' field
cs: alternativy („|“) nejsou v položce „%s“ povoleny

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
cs: víceznačné jméno balíku „%s“ s vícero instalovanými instancemi

en: an error occurred with no error handling in place
cs: objevila se chyba bez obsluhy chybového stavu

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
cs: přepsání „%s“ již existuje, ale kvůli --force jej budeme ignorovat

en: an override for '%s' already exists; aborting
cs: přepsání „%s“ již existuje, přerušuji.

en: any diversion of %s
cs: libovolné odklonění %s

en: any diversion of %s to %s
cs: libovolné odklonění %s do %s

en: ar member name '%s' length too long
cs: jméno ar části „%s“ je příliš dlouhé

en: ar member size %jd too large
cs: délka „%jd“ ar části je příliš velká

en: ar member time %jd too large
cs: čas „%jd“ ar části je příliš velký

[ctx: architecture]
en: <empty>
cs: <prázdná>

[ctx: architecture]
en: <none>
cs: <žádná>

[ctx: architecture]
en: <unknown>
cs: <neznámá>

en: architecture '%s' is illegal: %s
cs: architektura „%s“ není povolená: %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
cs: architektura „%s“ je rezervovaná a nelze přidat

en: architecture name '%s' is invalid: %s
cs: jméno architektury „%s“ není platné: %s

en: archive '%.250s' contains two control members, giving up
cs: archiv „%.250s“ obsahuje dvě řídící části, vzdávám to

en: archive '%s' has premature member '%.*s' before '%s', giving up
cs: archiv „%s“ obsahuje předčasnou část „%.*s“ před „%s“, vzdávám to

en: archive '%s' is not a regular file
cs: archiv „%s“ není obyčejný soubor

en: archive '%s' uses unknown compression for member '%.*s', giving up
cs: archiv „%s“ používá neznámou kompresi pro část „%.*s“, vzdávám to

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
cs: archiv obsahoval objekt „%.255s“ neznámého typu 0x%x

en: archive control member size
cs: velikost řídící části archivu

en: archive details '%s' field not allowed in status file
cs: položka „%s“ není ve stavovém souboru dovolena

en: archive has invalid format version: %s
cs: archiv používá neplatný formát verze: %s

en: archive has malformed control member size '%s'
cs: archiv má chybně formátovanou délku řídící části „%s“

en: archive has no newlines in header
cs: archiv v hlavičce neobsahuje nové řádky

en: archive information header member
cs: hlavička části archivu

en: archive is format version %d.%d; get a newer dpkg-deb
cs: archiv používá formát verze %d.%d, nainstalujte novější dpkg-deb

en: archive magic version number
cs: magické číslo verze archivu

en: archive member header
cs: hlavička části archivu

en: archive part numbers
cs: čísla částí archivu

en: archive part offset
cs: offset části archivu

en: archive parts number
cs: číslo části archivu

en: archive total size
cs: celková velikost archivu

en: auto mode
cs: automatický režim

en: automatic updates of %s/%s are disabled; leaving it alone
cs: automatické aktualizace %s/%s jsou zakázány, ponechávám bez změn

en: awaiting trigger processing by another package
cs: očekává zpracování spouštěče jiným balíkem

en: blank line in value of field '%.*s'
cs: prázdný řádek v hodnotě položky „%.*s“

en: boolean (yes/no) '%s' field: %s
cs: logická položka (yes/no) „%s“: %s

en: broken due to failed removal or installation
cs: porušený kvůli chybnému odstranění nebo instalaci

en: broken due to postinst failure
cs: porušený kvůli chybě v postinst

en: building an unknown package in '%s'.
cs: vytvářím neznámý balík v „%s“.

en: building package '%s' in '%s'.
cs: vytvářím balík „%s“ v „%s“.

en: can't install unknown choice %s
cs: nelze instalovat neznámou volbu %s

en: can't mmap package info file '%.255s'
cs: nefunguje volání mmap na info soubor „%.255s“

en: can't remove old postrm script
cs: nelze odstranit starý postrm skript

en: can't stat package info file '%.255s'
cs: nefunguje volání fstat na info soubor „%.255s“

en: cannot access archive '%s'
cs: nelze přistoupit k archivu „%s“

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
cs: nelze připojit soubor „%s“ do aru „%s“: %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
cs: nelze připojit část „%s“ rozděleného balíku k „%s“: %s

en: cannot append to '%s'
cs: nelze připojit k „%s“

en: cannot close decompressor pipe
cs: nelze zavřít dekompresní rouru

en: cannot compute MD5 digest for file '%.255s' in tar archive: %s
cs: nelze spočítat MD5 součet souboru „%.255s“ v tar archivu: %s

en: cannot compute MD5 digest for file '%s': %s
cs: nelze spočítat MD5 součet souboru „%s“: %s

en: cannot convert multibyte sequence '%s' to a wide character
cs: nelze převést vícebajtovou sekvenci „%s“ na široký znak

en: cannot convert multibyte string '%s' to a wide-character string
cs: nelze převést vícebajtový řetězec „%s“ na širokoznakový řetězec

en: cannot copy '%s' into archive '%s': %s
cs: nelze zkopírovat „%s“ do archivu „%s“: %s

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
cs: nelze zkopírovat „%s“ na „%s“: %s

en: cannot copy archive member from '%s' to decompressor pipe: %s
cs: nelze zkopírovat část archivu z „%s“ do dekompresní roury: %s

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
cs: nelze zkopírovat rozbalená data „%.255s“ do „%.255s“: %s

en: cannot create administrative directory '%s'
cs: nelze vytvořit administrativní adresář „%s“

en: cannot create alternatives directory '%s'
cs: nelze vytvořit adresář s alternativami „%s“

en: cannot create base directory for %s
cs: nelze vytvořit základní adresář pro %s

en: cannot create directory %s
cs: nelze vytvořit adresář %s

en: cannot create log directory '%s'
cs: nelze vytvořit adresář pro záznam „%s“

en: cannot create the dpkg database directory %s
cs: nelze vytvořit adresář s dpkg databází %s

en: cannot create the dpkg updates directory %s
cs: nelze vytvořit adresář s aktualizacemi %s

en: cannot divert directories
cs: nelze odklonit adresář

en: cannot divert file '%s' to itself
cs: nelze odklonit soubor „%s“ sám na sebe

en: cannot extract control file '%s' from '%s': %s
cs: nelze rozbalit control soubor „%s“ z „%s“: %s

en: cannot extract split package part '%s': %s
cs: nelze rozbalit část rozděleného balíku „%s“: %s

en: cannot get local time to log into '%s'
cs: nelze zjistit místní čas pro logování do „%s“

en: cannot get local time to log into '%s': %s
cs: nelze zjistit místní čas pro logování do „%s“: %s

en: cannot get package %s filesystem last modification time
cs: nelze získat poslední čas změny souborového systému balíku %s

en: cannot get security labeling handle
cs: nelze získat přístup k bezpečnostnímu štítkování

en: cannot grow varbuf to size %zu; it would overflow
cs: nelze zvětšit varbuf na velikost %zu; přetekla by

en: cannot open %s
cs: nelze otevřít %s

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
cs: nelze otevřít „%.255s“ (v „%.255s“)

en: cannot open archive part file '%.250s'
cs: nelze otevřít část „%.250s“

en: cannot open directory '%s'
cs: nelze otevřít adresář „%s“

en: cannot open file %s
cs: nelze otevřít soubor %s

en: cannot open security status notification channel
cs: nelze otevřít notifikační kanál pro hlášení stavu bezpečnosti

en: cannot parse debug mask from environment variable %s
cs: nelze rozpoznat ladicí masku z proměnné prostředí %s

en: cannot parse dpkg running version '%s': %s
cs: nelze rozpoznat verzi běžícího dpkg „%s“: %s

en: cannot read %s
cs: nelze číst %s

en: cannot read config file directory '%.250s' (from '%.250s')
cs: nelze číst adresář konfiguračních souborů „%.250s“ (z „%.250s“)

en: cannot read info directory
cs: nelze přečíst adresář info

en: cannot remove '%.250s'
cs: nelze odstranit „%.250s“

en: cannot remove architecture '%s' currently in use by the database
cs: nelze odstranit aktuálně používanou architekturu „%s“

en: cannot remove non-foreign architecture '%s'
cs: nelze odstranit jinou než cizí architekturu „%s“

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
cs: nelze odstranit starý konfigurační soubor „%.250s“ (z „%.250s“)

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
cs: nelze odstranit starý konfigurační soubor „%.250s“ (= „%.250s“)

en: cannot remove old files list
cs: nelze odstranit starý seznam souborů

en: cannot rename '%s' to '%s'
cs: nelze přejmenovat „%s“ na „%s“

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
cs: nelze splnit před-závislosti pro %.250s (vyžadováno pro %.250s)

en: cannot scan directory '%.255s'
cs: nelze prohledat adresář „%.255s“

en: cannot scan updates directory '%.255s'
cs: nelze zjistit obsah adresáře s aktualizacemi „%.255s“

en: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
cs: netuším, jak splnit před-závislost:
     %s

en: cannot set primary group ID to root
cs: nelze nastavit ID primární skupiny na root

en: cannot set security context for file object '%s'
cs: nelze nastavit bezpečnostní konext pro soubor „%s“

en: cannot set security execution context for maintainer script
cs: nelze nastavit bezpečnostní kontext pro konfigurační skript

en: cannot set symlink '%s' timestamp
cs: nelze nastavit časové razítko symbolického odkazu „%s“

en: cannot skip archive control member from '%s': %s
cs: nelze přeskočit řídící část archivu z „%s“: %s

en: cannot skip archive member from '%s': %s
cs: nelze přeskočit část archivu z „%s“: %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
cs: nelze přeskočit soubor „%.255s“ (nahrazen nebo vyřazen?) z roury: %s

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
cs: nelze přeskočit dorovnání souboru „%.255s“: %s

en: cannot skip split package header for '%s': %s
cs: nelze přeskočit hlavičku rozděleného balíku „%s“: %s

en: cannot stat %s
cs: nelze volat stat na %s

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
cs: nelze volat stat na „%.255s“ (v „%.255s“)

en: cannot stat file '%s%s'
cs: nelze volat stat na soubor „%s%s“

en: cannot stat file '%s'
cs: nelze volat stat na soubor „%s“

en: cannot stat pathname '%s'
cs: nelze volat stat na cestu „%s“

en: cannot write file %s into the pager
cs: nelze zapsat soubor %s do stránkovače

en: cannot write to log file '%s': %s
cs: nelze zapsat do logovacího souboru „%s“: %s

en: cannot zap possible trailing zeros from dpkg-deb: %s
cs: nelze zrušit potenciální koncové nuly z dpkg-deb: %s

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
cs: znak „%c“ není povolen - povolena jsou pouze písmena, čísla a znaky „%s“

en: compressed data is corrupt
cs: komprimovaná data jsou porušená

en: compressing tar member
cs: komprimuje se tar

en: conffile '%.250s' does not appear in package
cs: konfigurační soubor „%.250s“ nebyl v balíku nenalezen

en: conffile '%.250s' is not stattable
cs: na konfiguračním souboru „%.250s“ nelze spustit stat()

en: conffile '%s' is not a plain file
cs: konfigurační soubor „%s“ není obyčejný soubor

en: conffile '%s' is present but is requested to be removed
cs: konfigurační soubor „%s“ je přítomen, ale je vyžádáno jeho odstranění

en: conffile '%s' marked for removal on upgrade, shipped in package
cs: konfigurační soubor „%s“ označený pro odstranění při aktualizaci je součástí balíku

en: conffile difference visualizer
cs: zobrazovač rozdílů konfiguračních souborů

en: conffile file contains an empty line
cs: konfigurační soubor obsahuje prázdný řádek

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
cs: konfigurační soubor „%s“ má na konci bílé znaky

en: conffile name '%s' is duplicated
cs: název konfiguračního souboru „%s“ je duplicitní

en: conffile name '%s' is not an absolute pathname
cs: název konfiguračního souboru „%s“ není absolutní cestou

en: conffile name '%s' is too long, or missing final newline
cs: jméno konfiguračního souboru „%s“ je příliš dlouhé, nebo chybí koncová nová řádka

en: conffile name missing after flag '%s'
cs: za příznakem „%s“ chybí název konfiguračního souboru

en: conffile shell
cs: shell konfiguračních souborů

en: configuration error: %s:%d: %s
cs: chyba konfigurace: %s:%d: %s

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
cs: odporující si akce -%c (--%s) a -%c (--%s)

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
cs: odsuny „%.250s“ a „%.250s“ v konfliktu

en: conflicting packages - not installing %.250s
cs: konflikt balíků - nebudu instalovat %.250s

en: considering deconfiguration of %s, which would be broken by installation of %s ...
cs: zvažuji dekonfiguraci balíku %s, který by byl porušen instalací %s …

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable removal of %s
cs: zvažuji dekonfiguraci nezbytného balíku
     %s, což by umožnilo odstranění %s

en: considering deconfiguration of protected
     package %s, to enable removal of %s
cs: zvažuji dekonfiguraci chráněného balíku
     %s, což by umožnilo odstranění %s

en: considering removing %s in favour of %s ...
cs: zvažuji odstranění %s ve prospěch %s …

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
cs: řídící adresář má špatná práva %03lo (musí být >=0755 a <=0775)

en: control directory is not a directory
cs: řídící adresář není adresářem

en: control file '%s' does not exist
cs: control soubor „%s“ neexistuje

en: control file '%s' for package '%s' contains empty filename
cs: řídící soubor „%s“ balíku „%s“ obsahuje prázdné jméno souboru

en: control file '%s' for package '%s' is missing final newline
cs: řídící soubor „%s“ balíku „%s“ neobsahuje závěrečný nový řádek

en: control file '%s' for package '%s' is missing value
cs: řídící soubor „%s“ balíku „%s“ neobsahuje hodnotu

en: control file '%s' for package '%s' is missing value separator
cs: řídící soubor „%s“ balíku „%s“ neobsahuje oddělovač hodnoty

en: control file contains %c
cs: řídící soubor obsahuje %c

en: control member
cs: řídící část

en: corrupt info database format file '%s'
cs: porušený info soubor „%s“ obsahující verzi formátu

en: corrupted filesystem tarfile in package archive
cs: poškozený systémový tar soubor v balíku

en: could not open log '%s': %s
cs: nelze otevřít log „%s“: %s

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
cs: nelze zjistit stav starého souboru „%.250s“, tudíž jej nemažu: %s

en: couldn't open '%i' for stream
cs: nelze otevřít „%i“ pro proud

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s
cs: současná alternativa %s neexistuje, přepínám na %s pro skupinu odkazů %s

en: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
cs: při zpracování spouštěčů byl nalezen cyklus:
     řetěz balíků, jejichž spouštěče mohou být zodpovědné:

en: data member
cs: datová část

en: decompressing archive '%s' (size=%jd) member '%s'
cs: rozbaluje se archiv „%s“ (velikost=%jd) část „%s“

en: dependency problems - leaving triggers unprocessed
cs: problém se závislostmi - nechávám spouštěče nezpracované

en: dependency problems - leaving unconfigured
cs: problém se závislostmi - nechávám nezkonfigurované

en: dependency problems - not removing
cs: problém se závislostmi - neodinstalovávám

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
cs: nesplněné závislosti zamezily konfiguraci balíku %s:
    %s

en: dependency problems prevent processing triggers for %s:
    %s
cs: problém se závislostmi zamezily zpracování spouštěčů pro %s:
    %s

en: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
cs: problémy se závislostmi zabránily odstranění %s:
    %s

en: deprecated --%s option; use --%s instead
cs: zastaralá volba --%s, použijte místo ní --%s

en: discarding obsolete slave link %s (%s)
cs: zahazuji zastaralý závislý odkaz %s (%s)

en: diversion by %s from: %s
cs: odkloněno balíkem %s z: %s

en: diversion by %s to: %s
cs: odkloněno balíkem %s do: %s

en: diversion of %s by %s
cs: odklonění %s balíkem %s

en: diversion of %s to %s by %s
cs: odklonění %s do %s balíkem %s

en: divert-to may not contain newlines
cs: kam-odklonit nemůže obsahovat znak nového řádku

en: diverted by %s to: %s
cs: odkloněno balíkem %s do: %s

en: diverting file '%s' from an Essential package with rename is dangerous, use --no-rename
cs: odklonění souboru „%s“ z Nezbytného balíku s přejmenováním je nebezpečné, použijte --no-rename

en: done
cs: hotovo

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s
cs: degraduji balík %.250s z verze %.250s na %.250s

en: dpkg database lock
cs: zámek dpkg databáze

en: dpkg frontend lock
cs: zámek dpkg frontendu

en: duplicate awaited trigger package '%.255s'
cs: duplicitní balík v seznamu očekávaných spouštěčů „%.255s“

en: duplicate file trigger interest for filename '%.250s' and package '%.250s'
cs: duplicitní zajímavý souborový spouštěč pro jméno souboru „%.250s“ a balík „%.250s“

en: duplicate path %s
cs: duplicitní cesta %s

en: duplicate pending trigger '%.255s'
cs: duplicitní nevyřízený spouštěč „%.255s“

en: duplicate slave <link> '%s'
cs: duplicitní závislý <odkaz> „%s“

en: duplicate slave <name> '%s'
cs: duplicitní závislé <jméno> „%s“

en: duplicate slave link %s
cs: duplicitní závislý odkaz %s

en: duplicate slave name %s
cs: duplicitní závislé jméno %s

en: duplicate value for '%s' field
cs: zdvojená hodnota položky „%s“

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
cs: zdvojená hodnota uživatelem definované položky „%.*s“

en: empty and whitespace-only lines are not allowed in conffiles
cs: prázdné řádky nebo řádky obsahující pouze bílé znaky nejsou v konfiguračních souborech povoleny

en: empty archive details '%s' field
cs: prázdná položka „%s“ podrobností o archivu

en: empty field name
cs: prázdný název pole

en: empty string from fgets reading conffiles
cs: fgets vrátil při čtení konfiguračního souboru prázdný řetězec

en: empty trigger names are not permitted
cs: prázdné názvy spouštěčů nejsou povoleny

en: empty value for '%s' field
cs: prázdná hodnota položky „%s“

en: end of file after field name '%.*s'
cs: konec souboru za položkou „%.*s“

en: end of file before value of field '%.*s' (missing final newline)
cs: konec souboru před hodnotou v položce „%.*s“ (chybí závěrečný nový řádek)

en: end of file during value of field '%.*s' (missing final newline)
cs: konec souboru při čtení položky „%.*s“ (chybí závěrečný nový řádek)

en: end of file on stdin at conffile prompt
cs: konec souboru na stdin při otázce na konfigurační soubory

en: epoch in version is empty
cs: epocha ve verzi je prázdná

en: epoch in version is negative
cs: epocha ve verzi je záporná

en: epoch in version is not number
cs: epocha ve verzi není číslo

en: epoch in version is too big
cs: epocha ve verzi je příliš velká

en: epochs in versions
cs: epochy ve verzích

en: error
cs: chyba

en: error checking '%s'
cs: chyba při kontrole „%s“

en: error closing %.250s
cs: chyba uzavření v %.250s

en: error closing configuration file '%.255s'
cs: chyba při zavírání konfiguračního souboru „%.255s“

en: error closing/writing '%.255s'
cs: chyba při uzavírání nebo zápisu „%.255s“

en: error creating device '%.255s'
cs: chyba při vytváření spec. souboru „%.255s“

en: error creating directory '%.255s'
cs: chyba při vytváření adresáře „%.255s“

en: error creating hard link '%.255s'
cs: chyba při vytváření pevného odkazu „%.255s“

en: error creating new backup file '%s'
cs: chyba při vytváření nového záložního souboru „%s“

en: error creating pipe '%.255s'
cs: chyba při vytváření roury „%.255s“

en: error creating symbolic link '%.255s'
cs: chyba při vytváření symbolického odkazu „%.255s“

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
cs: chyba při ověřování, že „%.250s“ neexistuje

en: error executing hook '%s', exit code %d
cs: chyba spouštění akce „%s“, návratový kód %d

en: error formatting string into varbuf variable
cs: chyba formátování řetězce do proměnné varbuf

en: error in show format: %s
cs: chyba ve formátu: %s

en: error installing new file '%s'
cs: chyba při instalaci nového souboru „%s“

en: error opening conffiles file
cs: chyba při otevření soubory conffiles

en: error opening configuration directory '%s'
cs: chyba při otevírání konfiguračního adresáře „%s“

en: error processing archive %s (--%s):
     %s
cs: chyba při zpracovávání archivu %s (--%s):
     %s

en: error processing package %s (--%s):
     %s
cs: chyba při zpracovávání balíku %s (--%s):
     %s

en: error reading %.250s
cs: chyba při čtení %.250s

en: error reading %s from file %.255s
cs: chyba při čtení %s ze souboru %.255s

en: error reading conffiles file
cs: chyba při čtení souboru conffiles

en: error reading from dpkg-deb pipe
cs: chyba při čtení z roury od dpkg-deb

en: error reading triggers deferred file '%.250s'
cs: chyba při čtení souboru s odloženými spouštěči „%.250s“

en: error removing old backup file '%s'
cs: chyba při odstranění starého záložního souboru „%s“

en: error setting ownership of '%.255s'
cs: chyba při nastavování vlastníka „%.255s“

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
cs: chyba při nastavování vlastníka symbolického odkazu „%.255s“

en: error setting permissions of '%.255s'
cs: chyba při nastavování práv „%.255s“

en: error setting timestamps of '%.255s'
cs: chyba při nastavování času u „%.255s“

en: error trying to open %.250s
cs: chyba při pokusu o otevření %.250s

en: error un-catching signal %s: %s
cs: chyba při odblokování signálu %s: %s

en: error while cleaning up
cs: chyba při úklidu

en: error while writing '%s'
cs: chyba při zápisu „%s“

en: error writing '%s'
cs: chyba při zápisu „%s“

en: error writing to '%s'
cs: chyba při zápisu do „%s“

en: error writing to architecture list
cs: chyba při zápisu do seznamu architektur

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
cs: chyba při zápisu na stderr, objeveno před otázkou na konfigurační soubory

en: failed to allocate memory
cs: selhala alokace paměti

en: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages: %s
cs: nepodařilo se alokovat paměť pro novou položku v seznamu balíků, jejichž
     instalace se nezdařila: %s

en: failed to chdir to '%.255s'
cs: nelze změnit adresář na „%.255s“

en: failed to chdir to directory
cs: nelze vstoupit do adresáře

en: failed to chroot to '%.250s'
cs: chroot na „%.250s“ selhal

en: failed to close after read: '%.255s'
cs: po čtení zapomněl zavřít: „%.255s“

en: failed to create directory
cs: nelze vytvořit adresář

en: failed to create pipe
cs: nelze vytvořit rouru

en: failed to dup for fd %d
cs: dup selhal pro fd %d

en: failed to dup for std%s
cs: dup selhal pro std%s

en: failed to fstat ar member file (%s)
cs: selhalo volání fstat na souboru %s, který je součástí ar

en: failed to fstat archive
cs: na archivu selhalo volání fstat()

en: failed to fstat diversions file
cs: nelze volat fstat na soubor s odsuny

en: failed to fstat statoverride file
cs: nelze získat fstat souboru statoverride

en: failed to make temporary file (%s)
cs: selhalo vytvoření dočasného souboru (%s)

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
cs: selhalo otevření konfiguračního souboru „%.255s“ pro čtení: %s

en: failed to open diversions file
cs: nelze otevřít soubor s odsuny

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
cs: nelze otevřít soubor „%.255s“ s informacemi o balíku pro čtení

en: failed to open statoverride file
cs: nelze otevřít soubor statoverride

en: failed to open trigger interest list file '%.250s'
cs: nelze otevřít soubor se seznamem zajímavých spouštěčů „%.250s“

en: failed to read
cs: selhalo čtení

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
cs: selhalo čtení „%.255s“ (v „%.255s“)

en: failed to read archive '%.255s'
cs: chyba při čtení archivu „%.255s“

en: failed to remove incorporated update file %.255s
cs: selhalo odstranění spojeného aktualizačního souboru %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
cs: nepodařilo se odstranit svůj vlastní soubor s aktualizacemi %.255s

en: failed to rewind temporary file (%s)
cs: přesun v dočasném souboru (%s) selhal

en: failed to rewind trigger interest file '%.250s'
cs: selhalo přesunutí v souboru se zajímavými spouštěči „%.250s“

en: failed to seek
cs: selhal posun

en: failed to stat (dereference) existing symlink '%.250s'
cs: selhalo dereferencování stávajícího symbolického odkazu „%.250s“

en: failed to stat (dereference) proposed new symlink target '%.250s' for symlink '%.250s'
cs: selhalo dereferencování nového cíle („%.250s“) symbolického odkazu „%.250s“

en: failed to stat temporary file (%s)
cs: selhalo volání stat na dočasném souboru (%s)

en: failed to unlink temporary file (%s), %s
cs: selhalo smazání dočasného souboru (%s), %s

en: failed to write
cs: selhal zápis

en: failed to write %s database stanza about '%s' to '%s'
cs: selhalo zapsání %s záznamu o „%s“ do souboru „%s“

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
cs: selhalo zapsání podrobností o „%.50s“ do souboru „%.250s“

en: failed to write filename to tar pipe (%s)
cs: selhal zápis jména souboru do roury s tarem (%s)

en: fgets gave an empty string from '%.250s'
cs: fgets vrátil z „%.250s“ prázdný řetězec

en: field name '%.*s' cannot start with hyphen
cs: název pole „%.*s“ nemůže začínat pomlčkou

en: field name '%.*s' must be followed by colon
cs: jméno položky „%.*s“ musí být následováno dvojtečkou

en: field width is out of range
cs: šířka položky je mimo rozsah

en: file '%.250s' has invalid format version: %s
cs: soubor „%.250s“ používá neplatný formát verze: %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - %.250s chybí

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - špatný kontrolní součet MD5 „%.250s“

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive header magic
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - špatná hlavička archivu

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive part number
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - špatné číslo části archivu

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - chybná číslice (kód %d) v %s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - špatná magie na konci první hlavičky

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - špatné magické číslo na konci druhé hlavičky

en: file '%.250s' is corrupt - bad number of archive parts
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - špatný počet částí archivu

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - špatný výplňový znak (kód %d)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - chybí nový řádek za %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - no slash between archive part numbers
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - chybí lomítko mezi čísly částí archivu

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - nuly v sekci info

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - druhý člen není částí dat

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - chybná velikost uvozené části

en: file '%.250s' is corrupt - too short
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - moc krátký

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
cs: soubor „%.250s“ je poškozen - chybný počet částí pro uvozené velikosti

en: file '%.250s' is format version %d.%d; get a newer dpkg-split
cs: soubor „%.250s“ používá formát verze %d.%d; použijte novější dpkg-split

en: file '%.250s' is not a Debian binary archive (try dpkg-split?)
cs: soubor „%.250s“ není binárním archivem Debianu (zkuste dpkg-split?)

en: file '%.250s' is not an archive part
cs: soubor „%.250s“ není částí archivu

en: file '%s' is corrupt; out of range integer in %s
cs: soubor „%s“ je poškozen - číslo mimo rozsah v %s

en: file '%s' is not an archive part
cs: soubor „%s“ není část archivu

en: file format not recognized
cs: formát souboru nebyl rozpoznán

en: file looks like it might be an archive which has been
     corrupted by being downloaded in ASCII mode
cs: soubor vypadá jako archiv, který byl poškozen
     stahováním v ASCII módu

en: file may not contain newlines
cs: soubor nesmí obsahovat znaky nového řádku

en: file triggers record mentions illegal package name '%.250s' (for interest in file '%.250s'): %.250s
cs: záznam souborového spouštěče obsahuje neplatné jméno balíku „%.250s“ (se zájmem na souboru „%.250s“): %.250s

en: filename "%s" is not absolute
cs: název souboru „%s“ není absolutní

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
cs: soubory „%.250s“ a „%.250s“ nejsou části stejného balíku

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
cs: seznam souborů balíku „%.250s“ obsahuje prázdné jméno souboru

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
cs: seznam souborů balíku „%.250s“ neobsahuje závěrečný nový řádek

en: files list file for package '%.250s' missing; assuming package has no files currently installed
cs: seznam souborů balíku „%.250s“ chybí, předpokládám, že program nemá nainstalované žádné soubory.

en: first (want) word in '%s' field: %s
cs: první slovo (want) v položce „%s“: %s

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken
cs: vynucuji přeinstalaci alternativy %s, protože skupina odkazů %s je porušená

en: fork failed
cs: fork selhal

en: format version followed by junk
cs: verze formátu následovaná smetím

en: format version has no dot
cs: verze formátu neobsahuje tečku

en: format version number
cs: verze formátu

en: format version with empty major component
cs: verze formátu s prázdnou hlavní pozicí

en: format version with empty minor component
cs: verze formátu s prázdnou vedlejší pozicí

en: format version with too big major component
cs: verze formátu s příliš velkou hlavní pozicí

en: format version with too big minor component
cs: verze formátu s příliš velkou vedlejší pozicí

en: found unknown packages; this might mean the available database
    is outdated, and needs to be updated through a frontend method;
    please see the FAQ <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#set-selections>
cs: nalezeny neznámé balíky; to může znamenat, že je databáze
    dostupných balíků zastaralá a je nutné ji aktualizovat;
    více naleznete na <https://wiki.debian.org/Teams/Dpkg/FAQ#set-selections>

en: generated corrupt ar header for '%s'
cs: vygenerována porušená ar hlavička pro „%s“

en: group '%s' does not exist
cs: skupina „%s“ neexistuje

en: has invalid value '%.50s'
cs: má neplatnou hodnotu „%.50s“

en: has trailing junk
cs: má na konci smetí

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
cs: hlavička je příliš dlouhá; jméno balíku nebo číslo verze musí být
    příliš dlouhé; vzdávám to.

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
cs[0]: ignoruji %d varování o řídících souborech
cs[1]: ignoruji %d varování o řídících souborech
cs[2]: ignoruji %d varování o řídících souborech

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
cs: ignoruji porušení, zkouším pokračovat!

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
cs: ignoruji konflikt, zkouším pokračovat!

en: ignoring dependency problem with installation of %s:
    %s
cs: ignoruji problém se závislostmi při instalaci %s:
    %s

en: ignoring dependency problem with removal of %s:
    %s
cs: ignoruji problém se závislostmi při odstranění %s:
    %s

en: ignoring pre-dependency problem!
cs: ignoruji před-závislostní problém!

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed
cs: ignoruje se požadavek na odstranění nenainstalovaného balíku %.250s

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system; use --purge to remove them too
cs: ignoruje se požadavek na odstranění %.250s, v systému
     zůstaly jen konfigurační soubory; pro jejich odstranění použijte --purge

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
cs: nepovolené jméno architektury v zadání „%s:%s“: %s

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
cs: nedovolené jméno očekávajícího balíku „%.250s“: %.250s

en: illegal package name at line %d: %.250s
cs: nepovolené jméno balíku na řádku %d: %.250s

en: illegal package name in awaited trigger '%.255s': %s
cs: nepovolené jméno balíku v očekávaném spouštěči „%.255s“: %s

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
cs: nepovolené jméno balíku v zadání „%s%s%s“: %s

en: illegal pending trigger name '%.255s': %s
cs: nepovolené jméno nevyřízeného spouštěče „%.255s“: %s

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
cs: verze formátu info databáze (%d) je falešná nebo příliš nová; zkuste novější dpkg

en: info file %s/%s not associated to any package
cs: info soubor %s/%s není přiřazen žádnému balíku

en: installed
cs: nainstalován

en: installed %s package %s script
cs: skript z instalovaného balíku %s: %s

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
cs: instalace balíku %.250s by porušila balík %.250s a
     dekonfigurace není povolena (mohlo by pomoci --auto-deconfigure)

en: installing %.250s would break existing software
cs: instalace balíku %.250s by porušila stávající software

en: internal error
cs: vnitřní chyba

en: internal error (bug)
cs: vnitřní chyba

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
cs: neplatný znak „%c“ v archivu „%.250s“, ve velikosti části „%.16s“

en: invalid character '%c' in field width
cs: šířka položky obsahuje neplatný znak „%c“

en: invalid character in revision number
cs: neplatný znak v číslu revize

en: invalid character in version number
cs: neplatný znak v číslu verze

en: invalid compression level %d
cs: neplatná úroveň komprese %d

en: invalid compressor parameters: %s
cs: neplatné parametry komprese: %s

en: invalid deb format version: %s
cs: neplatná verze formátu deb balíku: %s

en: invalid integer for -%c: '%.250s'
cs: neplatné celé číslo pro -%c: „%.250s“

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
cs: neplatné číslo pro --%s: „%.250s“

en: invalid or unknown syntax in trigger name '%.250s' (in trigger interests for package '%.250s')
cs: neplatná nebo neznámá syntaxe v názvu spouštěče „%.250s“ (v seznamu zajímavých spouštěčů balíku „%.250s“)

en: invalid package name '%.250s' in triggers deferred file '%.250s'
cs: neplatné jméno balíku „%.250s“ v souboru s odloženými spouštěči „%.250s“

en: invalid package name in '%s' field: %s
cs: neplatné jméno balíku v položce „%s“: %s

en: invalid statoverride gid %s
cs: neplatné gid %s ve statoverride

en: invalid statoverride mode %s
cs: neplatný režim %s ve statoverride

en: invalid statoverride uid %s
cs: neplatné uid %s ve statoverride

en: invalid status
cs: neplatný stav

en: invalid tar header checksum
cs: neplatný kontrolní součet tar hlavičky

en: invalid tar header checksum field
cs: neplatná položka „kontrolní součet“ v tar hlavičce

en: invalid tar header gid field
cs: neplatná položka „gid“ v tar hlavičce

en: invalid tar header mtime field
cs: neplatná položka „čas modifikace“ v tar hlavičce

en: invalid tar header size field
cs: neplatná položka „velikost“ v tar hlavičce

en: invalid tar header uid field
cs: neplatná položka „uid“ v tar hlavičce

en: invalid tar header with empty name field
cs: neplatná tar hlavička s prázdnou položkou „jméno“

en: invalid trigger name '%.250s': %.250s
cs: neplatné jméno spouštěče „%.250s“: %.250s

en: is missing a value
cs: chybí hodnota

en: line not terminated while trying to read %s
cs: neukončený řádek při pokusu o čtení %s

en: line too long or not terminated while trying to read %s
cs: příliš dlouhý nebo neukončený řádek při pokusu o čtení %s

en: line with conffile filename '%s' has leading white spaces
cs: řádek se jménem konfiguračního souboru „%s“ má na začátku bílé znaky

en: loading control file '%s' for package '%s'
cs: nahrávám řídící soubor „%s“ balíku „%s“

en: loading files list file for package '%s'
cs: nahrávám seznam souborů balíku „%s“

en: local diversion from: %s
cs: lokálně odkloněno z: %s

en: local diversion of %s
cs: lokální odklonění %s

en: local diversion of %s to %s
cs: lokální odklonění %s do %s

en: local diversion to: %s
cs: lokálně odkloněno do: %s

en: locally diverted to: %s
cs: lokálně odkloněno do: %s

en: long filenames in .deb archives
cs: dlouhá jména souborů v .deb archivech

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
cs: konfigurační skript „%.50s“ má špatná práva %03lo (musí být >=0555 a <=0775)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
cs: konfigurační skript „%.50s“ není obyčejný soubor ani symbolický odkaz

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
cs: na konfigurační skript „%.50s“ se nedá zavolat stat

en: malloc failed (%zu bytes)
cs: malloc selhal (%zu bajtů)

en: manual mode
cs: ruční režim

en: master file
cs: hlavní soubor

en: master link
cs: hlavní odkaz

en: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
cs: možné problémy s odstraněním balíku %s, protože poskytuje %s …

en: may not be empty string
cs: nesmí být prázdný řetězec

en: memory usage limit reached
cs: dosažen limit použité paměti

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
cs: neshoda v kam-odklonit
      při odstraňování „%s“
      nalezeno „%s“

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
cs: neshoda v balíku
      při odstraňování „%s“
      nalezen „%s“

en: missing '%s' field
cs: chybí položka „%s“

en: missing closing brace
cs: chybí uzavírací závorka

en: missing program name in argv[0]
cs: v argv[0] chybí jméno programu

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
cs: je přítomno několik instancí balíku, z nichž některé mohou a jiné nemohou být nainstalovány současně; pravděpodobně kvůli přechodu z neoficiálního dpkg

en: multi-arch fields and semantics
cs: pole multi-arch

en: multiple Conflicts and Replaces
cs: více Conflicts a Replaces

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
cs: je přítomno vícero instancí balíku, které nemohou být nainstalovány současně; pravděpodobně kvůli přechodu z neoficiálního dpkg

en: multiple statoverrides present for file '%.250s'
cs: pro soubor „%.250s“ existuje více statoverride

en: must be called from a maintainer script (or with a --by-package option)
cs: musí být zavolán z konfiguračního skriptu (nebo s parametrem --by-package)

en: must start with an alphanumeric
cs: musí začínat písmenem nebo číslicí

en: must start with an alphanumeric character
cs: musí začínat písmenem nebo číslicí

en: need --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s or --%s
cs: vyžaduje --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s, --%s nebo --%s

en: need an action option
cs: nutno zadat akci

en: new %s package %s script
cs: skript z nového balíku %s: %s

en: newline in field name '%.*s'
cs: nový řádek v položce „%.*s“

en: newline not allowed in archive object name '%.255s'
cs: nový řádek není povolen v názvu objektu „%.255s“

en: newline not allowed in pathname '%s'
cs: nový řádek není povolen v cestě „%s“

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
cs: nové řádky jsou v souborech update-alternatives zakázány (%s)

en: no 'control' file in control archive!
cs: v řídícím archivu chybí soubor „control“!

en: no alternatives for %s
cs: pro %s neexistují alternativy

en: no override present
cs: žádné přepsání neexistuje

en: no package information in '%.255s'
cs: žádná informace o balíku v „%.255s“

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
cs: balík jména „%s“ není nainstalován, nelze zkonfigurovat

en: no packages found matching %s
cs: %s nevyhovuje žádný balík

en: no path found matching pattern %s
cs: vzoru %s nevyhovuje žádná cesta

en: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s
cs: ne, balík %s je nezbytný, neprovedu jeho dekonfiguraci,
     která by umožnila odstranění %s

en: no, %s is protected, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s
cs: ne, balík %s je chráněný, neprovedu jeho dekonfiguraci,
     která by umožnila odstranění %s

en: no, cannot proceed with installation of %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
cs: ne, nelze pokračovat s instalací %s (pomůže --auto-deconfigure):
    %s

en: no, cannot proceed with removal of %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
cs: ne, nelze pokračovat s odstraněním %s (pomůže --auto-deconfigure):
    %s

en: not checking contents of control area
cs: nekontroluji obsah řídící oblasti

en: not enough privileges to change root directory with --force-not-root, consider using --force-script-chrootless?
cs: nedostatečná oprávnění pro změnu kořenového adresáře pomocí --force-not-root, zvažte použití --force-script-chrootless?

en: not installed
cs: nenainstalován

en: not installed but configs remain
cs: nenainstalovaný, ale konfigurační soubory zachovány

en: not removing %s since it's not a symlink
cs: neodstraňuji %s, protože to není symbolický odkaz

en: not replacing %s with a link
cs: nenahrazuji %s odkazem

en: nothing after colon in version number
cs: za dvojtečkou ve verzi nic nenásleduje

en: null package name in --%s comma-separated list '%.250s'
cs: prázdné jméno balíku v seznamu --%s „%.250s“

en: number of archive parts
cs: počet částí archivu

en: obsolete '%s' field used
cs: použita zastaralá položka „%s“

en: obsolete '--%s' option; unavailable packages are automatically cleaned up
cs: zastaralá volba „--%s“, nedostupné balíky jsou čištěny automaticky

en: obsolete compression type '%s'; use xz instead
cs: zastaralý typ komprese „%s“; použijte xz

en: obsolete compression type '%s'; use xz or gzip instead
cs: zastaralý typ komprese „%s“; použijte xz nebo gzip

en: obsolete force/refuse option '%s'
cs: zastaralá donucovací volba „%s“

en: obsolete option '--%s'
cs: zastaralá volba „--%s“

en: old %s package %s script
cs: skript ze starého balíku %s: %s

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
cs: starý konfigurační soubor „%.250s“ byl prázdným adresářem a byl proto smazán

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
cs: starý soubor „%.250s“ je stejný jako některé nové soubory! („%.250s“ i „%.250s“)

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
cs: stará verze balíku má příliš dlouhé jméno info souboru, který začíná „%.250s“

en: only exact versions may be used for '%s' field
cs: V poli „%s“ lze použít pouze přesné určení verze

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
cs: otevírání komponenty „%.255s“ (v %.255s) selhalo neočekávaným způsobem

en: out of memory for new cleanup entry
cs: nedostatek paměti pro novou položku

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
cs: nedostatek paměti pro novou položku s mnoha argumenty

en: out of memory for new error context
cs: nedostatek paměti pro nový kontext chyby

en: outside error context, aborting
cs: mimo kontext chyby, přerušuji

en: overriding problem because --force enabled:
cs: potlačuje se problém, protože je nastaveno --force:

en: package %.250s is already installed and configured
cs: balík %.250s je již nainstalován a zkonfigurován

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
cs: balík %.250s není připraven ke konfiguraci
     nelze zkonfigurovat (současný stav „%.250s“)

en: package %.250s is not ready for trigger processing
     (current status '%.250s' with no pending triggers)
cs: balík %.250s není připraven ke zpracování spouštěčů
     (současný stav „%.250s“ s žádnými nevyřízenými spouštěči)

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
cs: balík %s %s nelze zkonfigurovat, protože %s má jinou verzi (%s)

en: package %s (%s) with field '%s: %s' is not co-installable with %s which has multiple installed instances
cs: balík %s (%s) s položkou „%s: %s“ se nedá nainstalovat spolu s %s, který má vícero nainstalovaných instancí

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
cs: balík %s nelze zkonfigurovat, protože %s není připraven (současný stav „%s“)

en: package %s contained list as info file
cs: balík %s obsahoval seznam jako info soubor

en: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested
cs: balík %s vyžaduje přeinstalaci, ale stejně bude odstraněn podle vašeho požadavku

en: package %s requires reinstallation, will not remove
cs: balík %s vyžaduje přeinstalaci, nebudu nepokračovat v odinstalaci

en: package %s was on hold, processing it anyway as you requested
cs: balík %s byl ve stavu hold, ale přesto bude provedena požadovaná akce

en: package '%s' is not available
cs: balík „%s“ není dostupný

en: package '%s' is not installed
cs: balík „%s“ není nainstalován

en: package '%s' is not installed and no information is available
cs: balík „%s“ není nainstalován a není dostupná žádná informace

en: package architecture
cs: architektura balíku

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
cs: architektura balíku (%s) se neshoduje se systémem (%s)

en: package architecture is missing or empty
cs: architektura balíku chybí, nebo je prázdná

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
cs: balík obsahuje příliš dlouhé jméno info souboru (začíná „%.50s“)

en: package control info contained directory '%.250s'
cs: informace o balíku obsahují adresář „%.250s“

en: package control info rmdir of '%.250s' didn't say not a dir
cs: informace o balíku rmdir na „%.250s“ neřekl, že to není adresář

en: package control information extraction
cs: získání řídících informací o balíku

en: package diverts others to: %s
cs: balík odklání ostatní do: %s

en: package field value extraction
cs: získání hodnoty položky

en: package file MD5 checksum
cs: MD5 součet balíku

en: package filesystem archive extraction
cs: rozbalení balíku

en: package has '%s' field but is architecture '%s'
cs: balík má položku „%s“, ale architektura je „%s“

en: package has '%s' field but is missing architecture
cs: balík má položku „%s“, ale postrádá architekturu

en: package has status %s and has conffiles, forgetting them
cs: balík je ve stavu %s a má konfigurační soubory, vypouštím je

en: package has status %s but no triggers awaited
cs: balík je ve stavu %s, ale žádné spouštěče nejsou očekávány

en: package has status %s but no triggers pending
cs: balík je ve stavu %s, ale žádné nevyřízené spouštěče nečekají

en: package has status %s but triggers are awaited
cs: balík je ve stavu %s, ale očekávají se spouštěče

en: package has status %s but triggers are pending
cs: balík je ve stavu %s, ale spouštěče zatím nejsou vyřízené

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting a removal
cs: balík je ve velmi nekonzistentním stavu - před
     pokusem o odstranění ho raději přeinstalujte.

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting configuration
cs: balík je ve velmi nekonzistentním stavu - před pokusem
    o konfiguraci by měl by být přeinstalován.

en: package may not contain newlines
cs: jméno balíku nemůže obsahovat znak nového řádku

en: package name
cs: jméno balíku

en: package name '%s' is invalid: %s
cs: jméno balíku „%s“ není platné: %s

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
cs: jméno balíku se skládá ze znaků, které nejsou malými písmeny ani „-+.“

en: package not in status nor available database at line %d: %.250s
cs: balík není v databázi dostupných na řádku %d: %.250s

en: package signature verification
cs: ověření podpisu balíku

en: package version number
cs: verze balíku

en: pager to show file
cs: stránkovač pro zobrazení souboru

en: parsing file '%.255s' near line %d:
cs: zpracování souboru „%.255s“ okolo řádku %d:

en: parsing file '%s' near line %d package '%s':
cs: zpracování souboru „%s“ okolo řádku %d, balík „%s“:

en: part %d is missing
cs: %d. část chybí

en: part file '%.250s' is not a plain file
cs: část „%.250s“ není obyčejný soubor

en: part size is far too large or is not positive
cs: velikost části je buď příliš veliká, nebo nekladná

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
cs: velikost části musí být alespoň %d KiB (kvůli hlavičce)

en: partially read tar header
cs: částečně přečtená tar hlavička

en: passed
cs: úspěšně

en: path may not contain newlines
cs: cesta nemůže obsahovat znak nového řádku

en: please specify --no-rename explicitly, the default will change to --rename in 1.20.x
cs: zadejte prosím --no-rename explicitně, výchozí chování se v 1.20.x změní na --rename

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
cs: před-závislostní problém - neinstaluji %.250s

en: priority
cs: priorita

en: priority '%s' is out of range
cs: priorita „%s“ je mimo rozsah

en: priority '%s' must be an integer
cs: priorita „%s“ musí být celé číslo

en: priority of %s is out of range: %s
cs: priorita %s je mimo rozsah: %s

en: priority of %s: %s
cs: priorita %s: %s

en: quadstate (foreign/allowed/same/no) '%s' field: %s
cs: čtyřstavová položka (foreign/allowed/same/no) „%s“: %s

en: read error in %.250s
cs: chyba čtení v %.250s

en: read error in '%.250s'
cs: chyba čtení v „%.250s“

en: read error in configuration file '%.255s'
cs: chyba při čtení konfiguračního souboru „%.255s“

en: read error on standard input
cs: chyba při čtení ze standardního vstupu

en: read error on stdin at conffile prompt
cs: chyba čtení na stdin při otázce na konfigurační soubory

en: reading package info file '%.255s'
cs: načítá se info soubor „%.255s“

en: reading package info file '%s': %s
cs: načítá se info soubor „%s“: %s

en: reading statoverride file '%.250s'
cs: načítá se statoverride soubor „%.250s“

en: reassembled package file
cs: sestavený balík

en: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
cs: před-závislostní problém v %s obsahujícím %s:
    %s

en: regarding %s containing %s:
    %s
cs: ohledně %s obsahující balík %s:
    %s

en: removing architecture '%s' currently in use by database
cs: odstraňovaná architektura „%s“ je momentálně používána

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
cs: odstraňuji ručně zvolenou alternativu - přepínám %s do automatického režimu

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
cs: přejmenování znamená přepsání „%s“
      souborem „%s“, což není povoleno

en: rename: remove duplicate old link '%s'
cs: přejmenování: odstranění duplicitního starého odkazu „%s“

en: renaming %s link from %s%s to %s%s
cs: přejmenovávám odkaz %s z %s%s na %s%s

en: renaming %s slave link from %s%s to %s%s
cs: přejmenovávám závislý odkaz %s z %s%s na %s%s

en: requested operation requires superuser privilege
cs: požadovaná operace vyžaduje správcovská oprávnění

en: required read/write access to the dpkg database directory %s
cs: vyžadované oprávnění pro čtení a zápis adresáře s dpkg databází %s

en: required write access to dpkg database directory '%s' for bulk available update
cs: vyžadované oprávnění pro zápis do adresáře s dpkg databází „%s“ pro hromadnou dostupnou aktualizaci

en: revision number is empty
cs: číslo revize je prázdné

en: rm command for cleanup
cs: příkaz rm pro úklid

en: root or empty directory listed as a conffile in '%s' field
cs: kořenový nebo prázdný adresář uveden jako conffile v položce „%s“

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
cs: prohledáno, ale nebyl nalezen žádný balík (soubory vyhovující *.deb)

en: second (error) word in '%s' field: %s
cs: druhé slovo (error) v položce „%s“: %s

[ctx: section]
en: <unknown>
cs: <neznámá>

en: selecting alternative %s as auto
cs: vybírám alternativu %s jako auto

en: selecting alternative %s as choice %s
cs: vybírám alternativu %s jako volbu %s

en: setting up automatic selection of %s
cs: nastavuji automatický výběr %s

en: several package info entries found, only one allowed
cs: nalezeno několik info položek balíku, dovolena pouze jedna

en: shell command to move files
cs: shellový příkaz pro přesun souborů

en: showing package list on pager
cs: seznam balíků se zobrazuje ve stránkovači

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist
cs: přeskakuji vytvoření %s, protože přidružený soubor %s (ze skupiny odkazů %s) neexistuje

en: skip invalid selection line: %s
cs: přeskočení neplatného řádku: %s

en: skip unknown alternative %s
cs: přeskočení neznámé alternativy %s

en: slave file
cs: závislý soubor

en: slave link
cs: závislý odkaz

en: slave link same as main link %s
cs: závislý odkaz je stejný jako hlavní odkaz %s

en: slave name
cs: závislé jméno

en: source file '%.250s' not a plain file
cs: zdrojový soubor „%.250s“ není obyčejným souborem

en: split package reassembly
cs: sestavení rozděleného balíku

en: statoverride file contains empty line
cs: soubor statoverride obsahuje prázdný řádek

en: statoverride file is missing final newline
cs: soubor statoverride neobsahuje závěrečný nový řádek

en: status
cs: stav

en: status logger
cs: záznam stavů

en: stripping trailing /
cs: odstraňuje se koncové /

en: subprocess %s returned error exit status %d
cs: podproces %s vrátil chybový status %d

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
cs: velikost symbolického odkazu „%.250s“ se změnila z %jd na %zd

en: syntax error in file triggers file '%.250s'
cs: syntaktická chyba v souboru se souborovými spouštěči „%.250s“

en: syntax error in statoverride file
cs: syntaktická chyba v souboru statoverride

en: syntax error in triggers deferred file '%.250s' at line %d character %zd '%s'
cs: syntaktická chyba v souboru s odloženými spouštěči „%.250s“ na řádku %d znaku %zd „%s“

en: takes one argument, the trigger name
cs: vyžaduje jeden parametr, název spouštěče

en: target is directory - cannot skip control file check
cs: cíl je adresář - nelze přeskočit test řídícího souboru

en: the Pre-Depends field
cs: pole Pre-Depends

en: the Protected field
cs: pole Protected

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
cs: nalezeno několik verzí části %d - jde alespoň o „%.250s“ a „%.250s“

en: there is no program which provides %s
cs: neexistuje program poskytující %s

en: there is no script in the new version of the package - giving up
cs: v nové verzi balíku není žádný skript - končím

en: third (status) word in '%s' field: %s
cs: třetí slovo (status) v položce „%s“: %s

en: this is a protected package; it should not be removed
cs: toto je chráněný balík - neměl by být odstraněn

en: this is an essential package; it should not be removed
cs: toto je nezbytný balík - neměl by být odstraněn

en: to return to automatic updates use '%s --auto %s'
cs: k automatickým aktualizacím se vrátíte příkazem „%s --auto %s“

en: too few values in archive details '%s' field (compared to others)
cs: příliš málo hodnot v položce „%s“ (vzhledem k ostatním)

en: too many errors, stopping
cs: příliš mnoho chyb, končím

en: too many nested errors during error recovery
cs: příliš mnoho vnořených chyb během opravování chyb

en: too many values in archive details '%s' field (compared to others)
cs: příliš mnoho hodnot v položce „%s“ (vzhledem k ostatním)

en: too-long line or missing newline in '%.250s'
cs: příliš dlouhý řádek nebo chybějící nový řádek v „%.250s“

en: treewalk root %s is not a directory
cs: vrcholový adresář %s není adresářem

en: trigger interest file '%.250s' syntax error; illegal package name '%.250s': %.250s
cs: chybná syntaxe v souboru se zajímavými spouštěči „%.250s“; neplatné jméno balíku „%.250s“: %.250s

en: trigger name '%s' is invalid: %s
cs: název spouštěče „%s“ není platný: %s

en: trigger name contains invalid character
cs: název spouštěče obsahuje neplatný znak

en: trigger records not yet in existence
cs: záznamy spouštěčů zatím neexistují

en: triggered
cs: spouštěč aktivován

en: triggers ci file '%.250s' contains illegal trigger syntax in trigger name '%.250s': %.250s
cs: ci soubor pro spouštěče „%.250s“ obsahuje neplatnou syntaxi ve jméně spouštěče „%.250s“: %.250s

en: triggers ci file contains unknown directive '%.250s'
cs: ci soubor pro spouštěče obsahuje neznámou direktivu „%.250s“

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
cs: ci soubor pro spouštěče obsahuje neznámou syntaxi direktivy

en: triggers data directory not yet created
cs: datový adresář pro spouštěče ještě není vytvořen

en: triggers database lock
cs: zámek databáze spouštěčů

en: triggers looping, abandoned
cs: spouštěče tvoří cyklus, přerušeno

en: trying script from the new package instead ...
cs: zkouším raději skript z nového balíku …

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
cs: zkouším přepsat soubor „%.250s“, který je také v balíku %.250s %.250s

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s'
cs: zkouším přepsat „%.250s“, což je odkloněná verze „%.250s“

en: trying to overwrite '%.250s', which is the diverted version of '%.250s' (package: %.100s)
cs: zkouším přepsat „%.250s“, což je odkloněná verze „%.250s“ (balík: %.100s)

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
cs: zkouším přepsat adresář „%.250s“ v balíku %.250s %.250s neadresářem

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
cs: zkouším přepsat sdílený „%.250s“, který se liší od ostatních instancí balíku %.250s

en: two commands specified: --%s and --%s
cs: zadány dva příkazy: --%s a --%s

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
cs: nelze (znovu)otevřít vstupní soubor „%.250s“

en: unable to access dpkg database directory '%s' for bulk available update
cs: nelze přistoupit k adresáři s dpkg databází „%s“ pro hromadnou dostupnou aktualizaci

en: unable to access the dpkg database directory %s
cs: nelze přistoupit k adresáři s dpkg databází %s

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
cs: nelze změnit vlastníka cílového souboru „%.250s“

en: unable to check existence of '%.250s'
cs: nelze zkontrolovat existenci „%.250s“

en: unable to check file '%s' lock status
cs: nelze zkontrolovat stav zámku souboru „%s“

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
cs: nelze zkontrolovat existenci archivu „%.250s“

en: unable to check lock file for dpkg database directory %s
cs: nelze zkontrolovat zámek pro adresář s dpkg databází %s

en: unable to chown backup symlink for '%.255s'
cs: nelze změnit vlastníka záložního symbolického odkazu „%.255s“

en: unable to clean up mess surrounding '%.255s' before installing another version
cs: nelze uklidit nepořádek u „%.255s“ před nainstalováním další verze

en: unable to close file '%s'
cs: nelze zavřít soubor „%s“

en: unable to close new file '%.250s'
cs: nelze zavřít nový soubor „%.250s“

en: unable to close new triggers deferred file '%.250s'
cs: nelze zavřít nový soubor s odloženými spouštěči „%.250s“

en: unable to close updated status of '%.250s'
cs: nelze uzavřít změněný stav balíku „%.250s“

en: unable to create '%.255s'
cs: nelze vytvořit „%.255s“

en: unable to create '%.255s' (while processing '%.255s')
cs: nelze vytvořit „%.255s“ (při zpracování „%.255s“)

en: unable to create file '%s'
cs: nelze vytvořit soubor „%s“

en: unable to create new file '%.250s'
cs: nelze vytvořit nový soubor „%.250s“

en: unable to create temporary directory
cs: nelze vytvořit dočasný adresář

en: unable to create triggers state directory '%.250s'
cs: nelze vytvořit stavový adresář pro spouštěče (%.250s)

en: unable to delete control info file '%.250s'
cs: nelze odstranit control soubor „%.250s“

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
cs: nelze smazat starý adresář „%.250s“: %s

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
cs: nelze smazat využitý skladištní soubor „%.250s“

en: unable to discard '%.250s'
cs: nelze zahodit „%.250s“

en: unable to execute %s (%s)
cs: nelze spustit %s (%s)

en: unable to fill %.250s with padding
cs: nelze dorovnat %.250s

en: unable to flush %.250s after padding
cs: nelze vyprázdnit %.250s

en: unable to flush file '%s'
cs: nelze vyprázdnit soubor „%s“

en: unable to flush new file '%.250s'
cs: nelze vyprázdnit nový soubor „%.250s“

en: unable to flush updated status of '%.250s'
cs: nelze vyprázdnit aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to fstat source file
cs: nelze zavolat fstat na zdrojový soubor

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
cs: nelze synchronizovat aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to get file '%s%s' metadata
cs: nelze získat metadata souboru „%s%s“

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
cs: nelze získat popisovač souboru pro adresář „%s“

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
cs: nelze ignorovat signál %s před spuštěním %.250s

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
cs: nelze nainstalovat „%.250s“ jako „%.250s“

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
cs: nelze instalovat nový info soubor „%.250s“

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
cs: nelze instalovat nový info soubor „%.250s“ jako „%.250s“

en: unable to install new triggers deferred file '%.250s'
cs: nelze nainstalovat novou verzi souboru s odloženými spouštěči „%.250s“

en: unable to install new version of '%.255s'
cs: nelze nainstalovat novou verzi „%.255s“

en: unable to install updated status of '%.250s'
cs: nelze nainstalovat změněný stav balíku „%.250s“

en: unable to lock %s
cs: nelze zamknout %s

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
cs: nelze vytvořit záložní odkaz „%.255s“ před nainstalováním nové verze

en: unable to make backup symlink for '%.255s'
cs: nelze vytvořit záložní symbolický odkaz pro „%.255s“

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
cs: nelze odsunout „%.255s“ pro nainstalování nové verze

en: unable to open '%.255s'
cs: nelze otevřít „%.255s“

en: unable to open directory '%s'
cs: nelze otevřít adresář „%s“

en: unable to open file '%s'
cs: nelze otevřít soubor „%s“

en: unable to open new depot file '%.250s'
cs: nelze otevřít nový skladištní soubor „%.250s“

en: unable to open output file '%.250s'
cs: nelze otevřít výstupní soubor „%.250s“

en: unable to open source file '%.250s'
cs: nelze otevřít zdrojový soubor „%.250s“

en: unable to open temp control directory
cs: nelze otevřít dočasný řídící adresář

en: unable to open triggers ci file '%.250s'
cs: nelze otevřít ci soubor pro spouštěče „%.250s“

en: unable to open triggers deferred file '%.250s'
cs: nelze otevřít soubor s odloženými spouštěči „%.250s“

en: unable to open/create dpkg database lock file for directory %s
cs: nelze otevřít/vytvořit zámek dpkg databáze pro adresář %s

en: unable to open/create dpkg frontend lock for directory %s
cs: nelze otevřít/vytvořit zámek dpkg frontendu pro adresář %s

en: unable to open/create new triggers deferred file '%.250s'
cs: nelze otevřít/vytvořit nový soubor s odloženými spouštěči „%.250s“

en: unable to open/create triggers lock file '%.250s'
cs: nelze otevřít/vytvořit zámek pro spouštěče „%.250s“

en: unable to parse timestamp '%.255s'
cs: nelze syntakticky zpracovat časový údaj „%.255s“

en: unable to read depot directory '%.250s'
cs: nelze číst skladištní adresář „%.250s“

en: unable to read file triggers file '%.250s'
cs: nelze přečíst soubor se souborovými spouštěči „%.250s“

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
cs: nelze přečíst příznaky popisovače souboru pro „%.250s“

en: unable to read link '%.255s'
cs: nelze přečíst odkaz „%.255s“

en: unable to read link '%s%.255s'
cs: nelze přečíst odkaz „%s%.255s“

en: unable to read part file '%.250s'
cs: nelze přečíst soubor „%.250s“

en: unable to remove '%s'
cs: nelze odstranit „%s“

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
cs: nelze odstranit záložní kopii „%.250s“

en: unable to remove copied source file '%s'
cs: nelze odstranit zkopírovaný zdrojový soubor „%s“

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
cs: nelze odstranit nově vytvořenou verzi „%.250s“

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
cs: nelze odstranit nově instalovanou verzi „%.250s“

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
cs: nelze odstranit nově nainstalovanou verzi „%.250s“ aby se mohla přeinstalovat záložní kopie

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
cs: nelze odstranit starý info soubor „%.250s“

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
cs: nelze přejmenovat nový skladištní soubor „%.250s“ na „%.250s“

en: unable to reopen part file '%.250s'
cs: nelze znovuotevřít soubor „%.250s“

en: unable to restore backup version of '%.250s'
cs: nelze obnovit záložní verzi „%.250s“

en: unable to securely remove '%.250s'
cs: nelze bezpečně odstranit „%.250s“

en: unable to securely remove '%.255s'
cs: nelze bezpečně odstranit „%.255s“

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
cs: nelze bezpečně odstranit starý soubor „%.250s“: %s

en: unable to seek to start of %.250s after padding
cs: nelze se přesunout na začátek %.250s

en: unable to set buffering on %s database file
cs: nelze nastavit bufferování na souboru databáze %s

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
cs: nelze nastavit příznak zavřít-při-spuštění pro „%.250s“

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
cs: nelze nastavit spustitelné právo na „%.250s“

en: unable to set mode of target file '%.250s'
cs: nelze nastavit mód cílového souboru „%.250s“

en: unable to setenv for maintainer script
cs: nelze nastavit proměnné prostředí pro konfigurační skript

en: unable to setenv for subprocesses
cs: nelze nastavit proměnné prostředí pro podproces

en: unable to stat %s '%.250s'
cs: nelze zjistit stav %s „%.250s“

en: unable to stat %s '%.250s': %s
cs: nelze zjistit stav %s „%.250s“: %s

en: unable to stat '%.250s'
cs: nelze zjistit stav „%.250s“

en: unable to stat '%.255s' (which was about to be installed)
cs: nelze zjistit stav souboru „%.255s“, který měl být zrovna nainstalován

en: unable to stat control directory
cs: nelze zjistit stav řídícího adresáře

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
cs: nelze zjistit stav aktuálního konfiguračního souboru „%.250s“

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
cs: nelze zjistit stav nového distribučního konfiguračního souboru „%.250s“

en: unable to stat other new file '%.250s'
cs: nelze zjistit stav nového souboru „%.250s“

en: unable to stat restored '%.255s' before installing another version
cs: nelze zjistit stav obnoveného souboru „%.255s“ před nainstalováním další verze

en: unable to stat source file '%.250s'
cs: nelze volat stat na zdrojový soubor „%.250s“

en: unable to stat triggers deferred file '%.250s'
cs: nelze zavolat stat na soubor s odloženými spouštěči „%.250s“

en: unable to sync directory '%s'
cs: nelze synchronizovat adresář „%s“

en: unable to sync file '%.255s'
cs: nelze synchronizovat soubor „%.255s“

en: unable to sync file '%s'
cs: nelze synchronizovat soubor „%s“

en: unable to sync new file '%.250s'
cs: nelze synchronizovat nový soubor „%.250s“

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
cs: nelze zkrátit pro aktualizovaný stav „%.250s“

en: unable to unlock %s
cs: nelze odemknout %s

en: unable to write file '%s'
cs: nelze zapsat soubor „%s“

en: unable to write new file '%.250s'
cs: nelze zapsat nový soubor „%.250s“

en: unable to write new triggers deferred file '%.250s'
cs: nelze zapsat nový soubor s odloženými spouštěči „%.250s“

en: unable to write to status fd %d
cs: nelze zapsat do popisovače souboru %d

en: unable to write updated status of '%.250s'
cs: nelze zapsat změněný stav balíku „%.250s“

en: unbalanced quotes in '%s'
cs: nevypárované uvozovky v „%s“

en: unexpected bzip2 error
cs: neočekávaná chyba bzip2

en: unexpected data after package and selection at line %d
cs: neočekávaná data za řádky package a selection na řádku %d

en: unexpected end of file after package name at line %d
cs: neočekávaný konec souboru za jménem balíku na řádku %d

en: unexpected end of file before end of line %d
cs: neočekávaný konec souboru před koncem řádku %d

en: unexpected end of file in %s in %.255s
cs: neočekávaný konec souboru v %s na %.255s

en: unexpected end of file in package name at line %d
cs: neočekávaný konec souboru ve jménu balíku na řádku %d

en: unexpected end of file or stream
cs: neočekávaný konec souboru nebo proudu

en: unexpected end of file reading '%.250s'
cs: neočekávaný konec souboru při čtení „%.250s“

en: unexpected end of file while trying to read %s
cs: neočekávaný konec souboru při pokusu o čtení %s

en: unexpected end of input
cs: neočekávaný konec vstupu

en: unexpected end of line after package name at line %d
cs: neočekávaný konec řádku za jménem balíku na řádku %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
cs: neočekávaný konec řádku ve jménu balíku na řádku %d

en: unexpected end of line in statoverride file
cs: neočekávaný konec řádku v souboru statoverride

en: unexpected pre-existing pathname %s
cs: neočekávaně existuje část cesty %s

en: unknown --%s-<feature>
cs: neznámá --%s-<vlastnost>

en: unknown argument '%s'
cs: neznámý argument „%s“

en: unknown compression strategy
cs: neznámá strategie komprese

en: unknown compression strategy '%s'!
cs: neznámá strategie komprese „%s“!

en: unknown compression type '%s'!
cs: neznámý typ komprese „%s“!

en: unknown deb format version: %s
cs: neznámá verze formátu deb balíku: „%s“

en: unknown flag '%s' for conffile '%s'
cs: neznámý příznak „%s“ pro konfigurační soubor „%s“

en: unknown force/refuse option '%.*s'
cs: neznámá donucovací volba „%.*s“

en: unknown option '%s'
cs: neznámá volba „%s“

en: unknown option -%c
cs: neznámý přepínač -%c

en: unknown option --%s
cs: neznámý přepínač --%s

en: unknown system group '%s' in statoverride file; the system group got removed
    before the override, which is most probably a packaging bug, to recover you
    can remove the override manually with %s
cs: neznámá systémová skupina „%s“ v souboru statoverride; systémová
    skupina byla odstraněna před přepsáním, což je nejspíš chyba v balíku;
    pro nápravu můžete odstranit přepsání pomocí %s

en: unknown system user '%s' in statoverride file; the system user got removed
    before the override, which is most probably a packaging bug, to recover you
    can remove the override manually with %s
cs: neznámý systémový uživatel „%s“ v souboru statoverride; systémový
    uživatel byl odstraněn před přepsáním, což je nejspíš chyba v balíku;
    pro nápravu můžete odstranit přepsání pomocí %s

en: unknown tar header type '%c'
cs: neznámý tar typ „%c“

en: unknown verify output format '%s'
cs: neznámý výstupní formát pro ověření „%s“

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
cs: neznámý cílový stav na řádku %d: %.250s

en: unpacked but not configured
cs: rozbalen, ale nezkonfigurován

en: unrecoverable fatal error, aborting
cs: neobnovitelná kritická chyba, přerušuji

en: unsupported GNU tar header type '%c'
cs: nepodporovaná hlavička GNU tar typ „%c“

en: unsupported PAX tar header type '%c'
cs: nepodporovaná hlavička PAX tar typ „%c“

en: unsupported Solaris tar header type '%c'
cs: nepodporovaná hlavička Solaris tar typ „%c“

en: unsupported compression preset
cs: nepodporované nastavení komprese

en: unsupported compression type '%s' with uniform compression
cs: nepodporovaný typ komprese „%s“ pro --uniform-compression

en: unsupported options in file header
cs: nepodporované volby v hlavičce souboru

en: unsupported type of integrity check
cs: nepodporovaný typ kontroly integrity

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
cs: adresář s aktualizacemi obsahuje soubor „%.250s“, jehož název je příliš dlouhý (%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
cs: adresář s aktualizacemi obsahuje soubory s různou délkou názvů (%d i %d)

en: updating alternative %s because link group %s has changed slave links
cs: aktualizuji alternativu %s, protože se skupině odkazů %s změnily závislé odkazy

en: user '%s' does not exist
cs: uživatel „%s“ neexistuje

en: user-defined field name '%.*s' too short
cs: jméno uživatelem definované položky „%.*s“ příliš krátké

en: using %s to provide %s (%s) in auto mode
cs: používám %s pro poskytnutí %s (%s) v automatickém režimu

en: using %s to provide %s (%s) in manual mode
cs: používám %s pro poskytnutí %s (%s) v ručním režimu

en: value for '%s' field has line starting with non-space '%c'
cs: hodnota položky „%s“ obsahuje řádek nezačínající mezerou „%c“

en: value for '%s' field has malformed line '%.*s'
cs: hodnota položky „%s“ obsahuje zkomolený řádek „%.*s“

en: value for '%s' field not allowed in this context
cs: hodnota položky „%s“ není v tomto místě přípustná

en: verification on package %s failed!
cs: ověření balíku %s selhalo!

en: verification on package %s failed; but installing anyway as you requested
cs: ověření balíku %s selhalo, ale přesto bude nainstalován dle požadavku

[ctx: version]
en: <none>
cs: <žádná>

en: version %.250s of %.250s already installed, skipping
cs: verze %.250s balíku %.250s je již nainstalována, přeskakuji.

en: version '%s' has bad syntax
cs: verze „%s“ má špatnou syntaxi

en: version '%s' has bad syntax: %s
cs: verze „%s“ má chybnou syntaxi: %s

en: version number does not start with digit
cs: číslo verze nezačíná číslicí

en: version number is empty
cs: číslo verze je prázdné

en: version string has embedded spaces
cs: verze obsahuje mezery

en: version string is empty
cs: prázdná verze

en: versioned relationships in the Provides field
cs: verzované vztahy v poli Provides

en: wait for %s subprocess failed
cs: čekání na podproces %s selhalo

en: wait for subprocess %s failed
cs: čekání na podproces %s selhalo

en: warning
cs: varování

en: while reading %s: %s
cs: při čtení %s: %s

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed
cs: při odstraňování %.250s není adresář „%.250s“ prázdný, proto nebude odstraněn

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
cs: při odstraňování %.250s nelze smazat adresář „%.250s“: %s - není tento adresář přípojným bodem?

en: will not downgrade %.250s from %.250s to %.250s, skipping
cs: nebudu degradovat balík %.250s z verze %.250s na %.250s, přeskakuji

en: word in '%s' field: %s
cs: slovo v položce „%s“: %s

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
cs: ano, dekonfiguruji %s (porušen balíkem %s)

en: yes, will remove %s in favour of %s
cs: ano, odstraním %s ve prospěch %s

en: you do not have permission to lock the dpkg database directory %s
cs: nemáte oprávnění k uzamčení adresáře s dpkg databází %s

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
cs: balíky musíte zadávat jejich vlastními názvy, a ne názvy souborů, ve kterých jsou obsaženy
